Muutto

Minkälainen mahtaa olla tuo Aittaluodon alue??. Sinne pitäis "omaisuutensa" lähipäivinä siirtää. Rauhallista?...vai ei?
2535
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Haa, ehdeinpä ennen idiootteja.. Tarttis varmaan laittaa tännekkin pakko että vain rekanneet käyttäjät voi kirjoittaa.. Varaudu törkeyksiin..

Veljeni ja hänen äitinsä asuivat joskus Aittaluodossa. Sanoi että siellä kuulemma haisee joskus tosi pahalle (oliskohan ollu se paperitehdas.. Seikun sahaltakin saattaa se haju tulla..) ja että sahalta kuuluu kamala meteli.. En kyllä tiedä millaisia ääniä sieltä sitten kuuluisi.. Mutta haju on joskus kamala, ihan kuten keskustassakin kun oluttehtaan maltaat haisee.. :S Yäääk.

Ylipäänsä Aittaluoto lienee nykyisin nätimpi paikka kun UMP-kymene tai mikä ne sit omistiki myi ne pois ja niistä tehtiin osakkeita.. Ja nykyisinhän siinä on se iso Spar-tai mikä liekin vieressä ettei kauppakaan kaukana ole..

Asunnot ovat varmaan samaa luokkaa kuin Sampolassa ja Impolassa, jos ei rempattuja niin vanhanaikaisia..

Toivottavasti tästä oli jotain apua. :) Jos olet vallan toispaikkakuntalainen niin älä muuta tänne. Jos olet jo Porilainen niin muuta johonkin muualle.

Äänestä
  • sparta ei ole enää... loppuun myynti oli joskus viime vuonna...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


torttu kirjoitti:

Minkälainen mahtaa olla tuo Aittaluodon alue??. Sinne pitäis "omaisuutensa" lähipäivinä siirtää. Rauhallista?...vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu