Onko Rullit

Tänä pääsiäisenä...;)?????????
5897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä, ja vihdinpuoleisia tuttuja käynyt kylässä myöskin. Kummisedän pullia on nautiskeltu kaffeella ja käyty hämeessä pissimässä. Tässä ne vaan lomat menee.

Äänestä
  • mutta älä vaan nuhassa pissi, äläkä tarjoo silliä kullekin että ei tule seuraamuksia.

    Äänestä

  • meno ollut kirjoitti:

    mutta älä vaan nuhassa pissi, äläkä tarjoo silliä kullekin että ei tule seuraamuksia.

    Minäkin omistan kukkivan töllin,ja sittenpä rulli jo kuiskas.

    No tuo tapahtu ku tervalla kypsyttelin,tai kassia nujautin,,,,mut silliä kullekkin.

    T:Ketjun aloittaja :)

    Äänestä

piti lähteä pallakselle yrittelemään, mutta maantieltä nouseva kauhea pöly esti reissun. no, eipähän ainakaan pääse rulli mäiskähtämään tuulilasiin. ostin kuitenkin narsisseja kotiin, myyjä sanoi: "pistä kassiin kukkanen kallis". siitä se ajatus sitten lähti. hyvät pääsiäiset vaan kaikille

Äänestä
  • Taidat olla sellainen kukkain asettelija. Kohtahan tuo on jo vappu, niin pääsen olemaan simainen liittäjä. Oisko silloin missään hurjia kutsuja?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuiskineet kirjoitti:

Tänä pääsiäisenä...;)?????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu