si nivelen

eli ihmisellä on kaksi si niveltä.mitenkähän niitä vois saada jumpattua oikeilla liikkeillä eli parantaa niiden liikkuvuutta.pitääkö aina maksaa itsensä kipeäksi ennenkuin saa neuvoa?.:D
3737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en tiedä varsinaisia jumppaliikkeitä, mutta itselläni ko alueen lihaksien venyttely auttaa. Tässä yksi esimerkki, istu lattialle, laita jalkapohjat vastakkain ja taivuta vartaloa niin paljon eteenpäin kuin vaan pysytys. Pysy tässä asennossa väh. 30sek. Toista 2-3 krt.Sain ohjeen kiropraktikolta ja minun kohdalla ainakin tuo venyttely auttaa ettei si-nivelet "jumita"

Äänestä
  • näköjään kaikki ei ole rahanahneita.:D

    Äänestä

http://www.bostream.nu/funkyb/#
Ja klikkaa sivun alalaidasta sitä lantion kuvaa. Sit klikkaat "Träning".
Siellä malli Joanna Holmgren kertoo, kuinka hän on saanut kuriin omat vaivansa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jumppa ohjeet kirjoitti:

eli ihmisellä on kaksi si niveltä.mitenkähän niitä vois saada jumpattua oikeilla liikkeillä eli parantaa niiden liikkuvuutta.pitääkö aina maksaa itsensä kipeäksi ennenkuin saa neuvoa?.:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu