Kimin autosta (Todt sanoi jo perjantai tehoja laskettavan).
Kimi eki täsmälleen järkevästi kisassa, aivan kuin Schumi muutama vuosi sitten.
Eli ei yrittänyt alitehoiseksi säädetyllä autollaan ottaa liikaa turhia riskejä kuten Massa.
Massa ruohonleikkurillaankaan ei päässyt selvästi tehokkaammalla autollaan ohi Hamiltonista, miten sitten 50hv vähemmällä tehoilla Kimi?
Kysyn vaan.
Kimi eki täsmälleen järkevästi kisassa, aivan kuin Schumi muutama vuosi sitten.
Eli ei yrittänyt alitehoiseksi säädetyllä autollaan ottaa liikaa turhia riskejä kuten Massa.
Massa ruohonleikkurillaankaan ei päässyt selvästi tehokkaammalla autollaan ohi Hamiltonista, miten sitten 50hv vähemmällä tehoilla Kimi?
Kysyn vaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vaan tämä yksi surullisenkuuluisa Jesus1 nimimerkillä tunnettu häiriintynyt teini.
Oli tehoja laskettu tai ei( mitään varmuutta asiasta ei ole) häviäminen Hamiltonille ja mäkille on melkoinen nöyryytys.
Toisekseen moottorinvaihtohan olisi ollut mahdollista. Ainakin shumin kaltainen kuski olisi varmasti pystynyt kipumaan ferrarin puikoissa kärkikahonoihin. Kisahan on kuitenkin pitkä.
Kimin ohitustaidot lienevät sen verran heikot että nykyiseen vaihtoehtoon päädyttiin.
Omituista touhua! Ferrarilla on sentään palkattuna kaksi kuskia. Mersulla näyttää olevan palkattuna toinen kuskiksi ja toinen tamppooniksi.
No jos kimillä ei ferrarin puikoisaa ole munaa ja taitoa ohittaa toista kisaansa ajavaa keltanokkaa niin, VIKA TUSKIN ON HAMILTONISSA.
Minen ymmärrä enkoo koskaan ymmärtäny nottei suamalaanen kannusta suamalaasta! Onneks ei oo sota ku nykynuoriso lähtis nuo hanakasti vihollisen riveehin! Perkeles!
yhtään SUOMALAISIA keskustelemassa? SUOMALAISIA kuten KIMI ja HEIKKI?????????
Minä en kannusta sen kummemmin hamiltonia kuin räkää mutta sei ei silti muuta sitä tosiasiaa että räkän suoritus OLI ROSKAA, huomioiden kimin kokemus ja auto. vs hamiltonin kokemus ja auto
Ehkäpä Kimi näki miten Massalle kävi, kun lähti tamppoonia ohittamaan, eikä halunnut omaa autoaan romuttaa?
Hamilton itsekin yritti selitellä Massan kolaria, mutta iloisesti lopuksi totesi että me saatiin pisteet ja sehän se on tärkeintä. Niinpä niin märkäkorva