Haluaisin tatskan tai lävistyksen. Mikä olis hyvä paikka? Ei mitään asiatonta.
jottei eksyttäis aiheesta tän pahemmin, mitä ootte mieltä Marilyn Mansonista? Musta upeeta musiikkia, hyvännäkönen, ihana mies. hieno tyyli´.
Tuun tsekkaamaan tän palstan usein. joten vastaan kommentteihin. ei pelkoa.
Tatskat´+lävärit+marilyn
4
490
Vastaukset
- DopeHat
Taidat olla kovin nuori, joten kehottaisin miettimään tatuointia kauan, ettei kaduta myöhemmin. Itse olen miettinyt useita vuosia tatskan ottamista, mut kun mieli muuttuu niin usein, etten ole uskaltanut.
Lävistyksiä mulla on mm. navassa, kielessä ja madonna. On ollut joskus myös nenässä ja kulmassa, mut ei enää. Vaihtoehtoja on paljon! Käy katsoo esim. jonkun liikkeen sivuilta. Ja saa sen aina otettua pois ja laitatettua johonkin muualle uusix jos kyllästyy. :)
Arvostan suuresti Marilyn Mansonia taiteilijana. Odotan innolla uutta levyä, vaikka en uudelle sinkulle kovin lämmennytkään vielä. Kaikki muut levyt mulla onkin. Ehdottomasti suosikkibändini. Ollut jo useita, useita vuosia, vaikka kyllä mä muutakin kuuntelen. :)- GothNoSuicideOk
Moi! Kyllä mäkin niiden lävistyksien kannalla enemmän olen.
Öhöm, mitä uutta sinkkua tarkoitit..? Mä oon vähän pihalla, älä välitä.
Niin, mun piti kiittää hienosta ja asiallisesta vastauksesta! Jos tuommoisia olisi enemmänkin, niin Suomi 24 olisi paljon parempi paikka.. :)
(en mäkään PELKÄSTÄÄN Mansonia kuuntele, mutta lempibändi kuitenkin.. Tykkään myös Within temptationista, ym ym ym...) - DopeHat
GothNoSuicideOk kirjoitti:
Moi! Kyllä mäkin niiden lävistyksien kannalla enemmän olen.
Öhöm, mitä uutta sinkkua tarkoitit..? Mä oon vähän pihalla, älä välitä.
Niin, mun piti kiittää hienosta ja asiallisesta vastauksesta! Jos tuommoisia olisi enemmänkin, niin Suomi 24 olisi paljon parempi paikka.. :)
(en mäkään PELKÄSTÄÄN Mansonia kuuntele, mutta lempibändi kuitenkin.. Tykkään myös Within temptationista, ym ym ym...)Joo. Olen samaa mieltä, että törkyviestejä on ihan liikaa. Nyt tulee siis uusi levy kesäksi. Pääset kuuntelemaan pari uutta biisiä Marilyn Mansonin myspace-sivuilta. En jaksa katsoo nyt osoitetta, mut googlella löytyy heti. :)
- GothNoSuicideOk
DopeHat kirjoitti:
Joo. Olen samaa mieltä, että törkyviestejä on ihan liikaa. Nyt tulee siis uusi levy kesäksi. Pääset kuuntelemaan pari uutta biisiä Marilyn Mansonin myspace-sivuilta. En jaksa katsoo nyt osoitetta, mut googlella löytyy heti. :)
UUSI LEVY?? Voi että, mä olen taivaassa! Jee!
xD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13314347Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305962SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545545Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3064381HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394137"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1073681Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63612Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan243574Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632665Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931458