Autobildin kehuma Porsche (huom! kyseinen lehti ylistää aina saksalaisia merkkejä) on todellakin komea auto:
http://www.mobile.de/SIDRpnTCSLGianfEyBRdNXD7g-t-vaNexl CsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1175970594A1Iindex_cgi D1100CCarZ-t-vctpLtt~BmPA1A1B20D8367%81C-t-vCaMkQuSeUnV b_X_Y_x_y~BSRA6D1100E20100BGNCPKWA0HinPublicA2A0A0A0/cg i-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=3&id=11111111253 311004&
Autobildin mukaan Porsche on täysin ylivertainen eikä sille löydy haastajaa. Onneksi kyseinen lehti on kuitenkin vain amispoikien ja autoista tietämättömien makasiini. Tosimies lukee V8:a, jossa ymmärretään realiteetit ja annetaan tilaa myös jenkeille ja japseille, jotka ovat merkkeinä rakentaneet itse kulkupelinsä.
Porschehan on tunnetusti kasattu kuplavolkkarista, Audista, Skodasta (putoilevat pakosarjat ja -putket), Seatista ja Mersusta (jonka tuuliohjaimet ovat yököttävät) sekä muotoiltu intin saippualaatikosta.
Sietää miettiä, mikä se todellinen kuningasmerkki on. Ei ehkä Corvette, muttei todellakaan myöskään Porsche. Corvettea silti itse pidän varteenotettavimpana urheiluautona heti Aston Martinin ja Camaron jälkeen.
Porcshe vs Corvette
2
519
Vastaukset
- dsadsadassdaasd
hahahahaahahahhahahahahahaahahahhahaha. En jaksa edes kommentoida. Oli niin naurettavaa settiä.
- Probe!
Hyvin tiivistetty,tosin unohdit että suurimman osan Porsche on teknisellä puolella historiansa aikana ammentanut suoraan Volkswagenilta aina 356 mallina 40 hevosvoimasta kuplan konetta myöten 70-luvun malleihinsa joissa käytettiin 1.8 litraista VW pakettiautojen yleiskonetta.
Nykyäänhän 911 malliin saa jo peräti lähes 4 litraisen moottorin eli oppia on kyllä otettu oikeaan suuntaan (eli mitä isompi moottori,sitä voimakkaampi ja nopeampi auto yleisesti ottaen) pikkuhiljaa,vaikka matka on vielä pitkä amerikan ylivoimaan.
Camaro on upea auto muuten,lienee Porschen perinteisikkäimmän mallin kanssa saman ikäinen,tosin Camarossa oli jo 60-luvulla 2 kertaa enemmän tehoa ja vääntöä kuin 911:ssä erikoismalleissaankaan. Itse pidän myös Mustangeista,nekin kyykyttävät mennen tullen noita saksalaisia vag-vaunuja joista voisi luulla niiden olevan VW Boran 2 ovisia versioita taakse asennetulla moottorilla,niin rumia ne ovat. Ja hitaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1615164
- 114168
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513665Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032925Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792678Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62058- 441455
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121318Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos611221Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4041212