Tervehdys kaikille! Olette varmaankin ihmetelleet, kun minua ei ole näkynyt palstalla aikoihin. Palasin juuri matkoilta, mutta odottakaahan vähän aikaa vielä, riisun ulkovaatteeni ja kannan matkalaukut sisälle niin sitten otan yhteyttä!t.y.
Täällä taas.
Nim.y
10731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
joohan..pliis!
Ei sua kukaan kaipaa!
Saitko uusia ideoita?
Mitähän tuliaisia sulla on matkalaukussa meille purettavaksi?
Olin toisella puolella Suomea. Meillä oli siellä eräänlainen kokoontuminen, missä teimme erilaisia testejä, vaihdoimme ajatuksia ja keskustelimme kaikista tärkeistä asioista. Esim. laskimme kondomiin suojatun kännykän n. seitsemän metrin syvyyteen veden alle lähes kolmeksi vuorokaudeksi. Testasimme kykeneekö paidan alle pujotetut ilmatäytteiset kondomit kannattelemaan miestä veden pinnalla. Valmistimme myös polttolasin jäästä. Kaikkia tällaisia asioita testailimme ja tutkimme. Mutta aion syödä nyt viini-illallisen ja sitten käyn nukkumaan. Asioihin perehtyminen käy voimille. Hyvää yötä, huomenna tavataan.t.y.
Ryvitkö avannossa paidan alle sullottujen kortusen kanssa, vai teitkö sen jossain julkisessa kylpylässä?
Nim.y. kertoo palanneensa matkoilta. Tosiasiassa hän on ollut Pääsiäisenä käymässä Lieksassa "kotonaan" ja palannut nyt takaisin Joensuuhun, jossa tämä "räkänokka" lienee opiskelemassa. Tästä johtuen hän ei ole päässyt tänne kirjoittamaankaan ja ensitöikseen opiskelukämpälle palattuaan hänen on pitänyt "nettiaddiktiiville" tyypilliseen sävyyn käydä tarkistamassa sähköpostinsa ja keskustelupalstat. Eikö Jamalissa ole vielä laajakaistaa?!
Viestisi on täynnä tyhjänpäiväistä räkänokkamaista saivartelua, joka ei ansaitse edes kommentointia. Huolehtisit sinäkin siitä, että osaat ja kykenet hädän hetkellä suojaamaan kännykkäsi vesitiiviisti, etkä alkaisi neuvoa täällä viisaampiasi!t.y.
P.S.Kertoisitko muuten mikä on nettiaddiktiivi?!
Tervetuloa takaisin. On riemastuttavaa lukea kirjoituksiasi ja sitä minkä myrskyn se kulloinkin nostattaa. Älykkö sanon minä. Nyt mielenkiinnolla odotan mikä vastaus tulee "nettiaddiktiivi" kysymykseen. :)
Eihän tässä mitään ihmettä ole. Eikös tuo ollut kirjoitettukin muotoon "nettiaddktiivi". Sehän kuvaa Nim.yytä suoraan: addikti kortsujensa kanssa pelehtivä kosteudelta tiiviisti suojautuva tiivi = addiktiivi. Haloo!
Ei sinua kukaan oo kaivannu. Mukava mies muatessaan. Taas on palsta pilalla.