Onko kenelläkään kokemusta ihan uusimmista Fiestoista ??
Eniten kiinnostavat vuosimallit 2005 - 2007 ja moottori 1,4.
Olemme ostamassa uutta kakkosautoa ja kiinnostaisi tietää mitä kaikkea voi olla vastassa jos valinta on Fiesta 1,4.
Onko kokemuksia aivan uusista Fiestoista ?
3
920
Vastaukset
Mutta 1.3/05- Ambiente. Elikkä vaimolla on tuollainen ajopeli jolla itsekin olen ajellut jonkinverran myös pidempiä matkoja talvikelissäkin.
Itse pidän tuosta 1.3- moottorista, suorituskyky koht. lastilla on aivan riittävä. Moottori on mielestäni hyvä, 8- ventt. ja jakopääkin ketjulla.
Ajo-ominaisuudethan Fiestassakin ovat huippuluokkaa, oli muuten ratkaiseva valintaperuste. Kaikenkaikkiaan ainakin toist. osoittautunut loistopeliksi.- 100km kokeillut
Fordin terävästi kiinni ottava kytkin ja poljin sellaisessa poterossa, että pitää varpaalla painaa.
Ja kytkinpolkimen vieressä ei oo tilaa lepuuttaa 43 numeron saapasta. Ei sovi pohjalaiselle.
Tuo ratkaisuhan on seurausta törmäystesteistä, ei mee nilkat.
Ajo-ominaisuudet muuten kunnossa. - IngallsinLaura
Mulla on vm 2006, vaikkakin 1,3:lla koneella.
Tuntuma on huippu, ja on oikein mukava ajaa. Ei sillä kisaamaan pysty suoraan valoista, mutta ei ole tarviskaan. Silti moottoritienopeuksissa pysyy vakaana ja minun mielestäni ihan tarpeeksi hiljaisena.
Jo ennen kymppitonnia kierrosluku alkoi heijaamaan tonnin ja kolmentonnin väliä aina tyhjäkäynnillä. Vein viimein kolmentoistatonnin kohdalla huoltoon, mutta olisin vienyt aiemmin, jos olisin tiennyt kuinka paljon vika nosti bensankulutusta.
Yllättävän paljon juo bensaa edelleenkin niin pieneksi autoksi, tankillisella ajaa 480-600 kilsaa.
Näistä huolimatta olen ollut tyytyväinen, sillä auto on oikeasti tosi mukava ajettava ja kaiken lisäksi näppärä ja ketterä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1031083