betonilaatoista ja asfaltista? Ei lähde pesurilla.
Millä sammal
5
1314
Vastaukset
- Onttomukulakiurunkannus
Johan on sammalta, jos ei painepesuri irroita!
Levitä tuhkaa tai kalkkia. Kunnon kalkkikuuri yleensä tappaa sammalen, sitten sen luulisi jo irtoavan vaikka katuharjalla. Tai sitten ei...
Voisi liekittäminenkin toimia. Tai sitten ei...- todellakaan
irroita painepesuri. Asfaltti tai mitä lie öljysoraa se on on sen verran epätasainen ja sammal on saanut kasvaa muutaman kesän siinä. Lähtee kivet pihasta ennenkuin sammal. Se sammal on sellaista pjarin sentin korkuista ja kauniin tumman vihreää. Mutta haluaisin sen kuitenkin pois.
- taavi
todellakaan kirjoitti:
irroita painepesuri. Asfaltti tai mitä lie öljysoraa se on on sen verran epätasainen ja sammal on saanut kasvaa muutaman kesän siinä. Lähtee kivet pihasta ennenkuin sammal. Se sammal on sellaista pjarin sentin korkuista ja kauniin tumman vihreää. Mutta haluaisin sen kuitenkin pois.
muistelen jossain ohjelmassa neuvottiin talojen katoilta saamaan sammal pois levittämällä tätä.
- kokeillut
...petkeleellä? Ainakin sillä saa reunoja valtaavat nurmikasvut ja sammalet helposti pois.
- vihreä sammal
Ei lähde noilla muilla konsteilla.
Mistä saisi kaupunkioloissa tuhkalipeää?
Kivilaattojen pinta on kröpelikäs, johon sammal on hyvin tarttunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353