Cammalot Seichem

onko kellään kokemuksia Cammalot Seichem hoidoista
264139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Itse teen useimmat kaukohoidot tuolla menetelmällä.

Ja ihan hyviä tuloksia olen saanut, ainakin hoidettavien suusta. En ole kyllä kenellekään erikseen maininnut että kyseessä olisivat olleet juuri tuon tyyppiset hoidot, joten he eivät itse sitä tiedä. Olen vain puhunut kaukohoidoista.

-Pete

Äänestä
  • Ehkä tiedät alan miehenä... Saavatko cammalot seichem-terapeutit oman henkioppaan (spirit guiden) henkimaailmasta vai avataanko energiakanavat universaaliin energiaan jossakin vihkimyksessä mantrojen tms. sellaisten avulla, kuten ReiKissä?

    Onko cammalot seichem-terapeuteissa myös terveydenhuollon ammattilaisia kuten ReiKissä? Saako sitä joltakin vaihtoehtoiselta lääkäriasemalta?

    Äänestä

Olen saanut yhden cammalot seichem koehoidon ,ihan uteliaisuuttani.Ja oli se upea hoito,aivan erilaista kun esim Usui Reikihoito.
Suosittelen ehdottomasti.

Äänestä

Olen saanut Cammalot Seichem-hoitoja sekä kaukona että paikan päällä, ja aina se on ollut yhtä upea kokemus. Vaikutus on nopea ja pysyvä. Olen selvästi eri ihminen kuin ennen ensimmäistä Cammalot-hoitoa; tyynempi, positiivisempi ja energisempi. Suosittelen!

Äänestä

Ei oikein hyvältä vaikuta. Esittelymateriaaleihin on hieman liian räikeästi napattu iskusanoja ja koukkuja eri henkiparannusmuodoista. Ne varmaan vetävät puoleensa. Mutta ympättynä yhteen niistä ei muodostu mitään järkevää kokonaisuutta.

Äänestä

Minulle ollut valtavasti apua Johnin kursseista, vaikka ovatkin työttömälle todella ihmeellisen hintavia ja ohjeet alussa monimutkaisia. Minuakin häiritsi alussa se, että ne oli puettu tiukkaan formaattiin, koska en ole mikään kaavoja noudatteleva ihminen ja ei innostanut siksikään hoitaa itseään tarpeeksi. Kunnes päätin ruveta hoitamaan ihan yleisesti ilman mitään runsaita "extroja" luottaen vain tuntemuksiini.

Mutta jo kurssien käyminen ja silloin tällöin hoidot itselle ovat auttaneet valtavasti. Suuret pelkoni ja hyväksyntäni ovat valtavasti lieventyneet sekä kurssien hoitojen ja psykoterapian avulla. Uskallan jopa esiintyä ja rakastan itseäni, kun olen vihannut itseäni aina. Yksinään kumpikaan ei ehkä olisi toiminut kyllin hyvin. Kävin myös tavalliset reikikurssit aiemmin, eikä ne olleet niin tehokkaita. Hoidot ovat olleet niin tehokkaita, että niistä menee ainakin herkkä ihminen sekaisin, jos liian usein itseään hoitaa kun tulee tietoisuuteen liikaa asiaa. Siksi hoidan kun siltä tuntuu, huolimatta saarnaavankin tuntuisista ohjeista hoitaa usein ja säännöllisesti. Tänä kesänä olen päässyt suureksi osaksi yli lukuisten traumojen aiheuttamasta katkeruudestani ja oppinut ottamaan asiat sellaisina kuin ne ovat janoamatta keneltäkään ihmeitä ja hyväksyntää. Jokainen tekee suurimmat ihmeensä ja itsensä työstämisen kuitenkin itse. Minulle sopii tämä hidas tahti ja en kaikista alkuvaikeuksista huolimatta missään nimessä kadu käymiäni kursseja.

Äänestä
  • Jos tuntuu, että pakottavat kurssit alkavat haitata omaa kuntoutumista, niin mieti kannattaako niihin sitoutua, niinkuin puhujat vaativat.

    Äänestä

  • Mikä parasta itselle kirjoitti:

    Jos tuntuu, että pakottavat kurssit alkavat haitata omaa kuntoutumista, niin mieti kannattaako niihin sitoutua, niinkuin puhujat vaativat.

    Huoh, no ei nyt noinkaan.. En varmaan ilmaissut itseäni kyllin selvästi.. :( Vaikeudet on jo ohi eikä mun tarvi sitoutua mihinkään. Itse menin kursseille ihan omasta tahdostani, enkä painostuksesta ja juurihan kirjoitin, että ne on auttaneet minua valtavasti.

    Äänestä

  • malkavian111 kirjoitti:

    Huoh, no ei nyt noinkaan.. En varmaan ilmaissut itseäni kyllin selvästi.. :( Vaikeudet on jo ohi eikä mun tarvi sitoutua mihinkään. Itse menin kursseille ihan omasta tahdostani, enkä painostuksesta ja juurihan kirjoitin, että ne on auttaneet minua valtavasti.

    Nämä hoitolahkojen gurut ovat taiturillisia sitomaan ihmisiä ja johdattelemaan nämä avautumaan. Tunnesidos ja yhteiset elämämykset (ryhmäregressio) vaikuttavat kokonaisvaltaisemmin kuin voit tiedostaa: hyvässä ja pahassa.

    Kannattaa harkita tarkkaan kenelle avautuu.

    Äänestä

  • järki käteen kirjoitti:

    Nämä hoitolahkojen gurut ovat taiturillisia sitomaan ihmisiä ja johdattelemaan nämä avautumaan. Tunnesidos ja yhteiset elämämykset (ryhmäregressio) vaikuttavat kokonaisvaltaisemmin kuin voit tiedostaa: hyvässä ja pahassa.

    Kannattaa harkita tarkkaan kenelle avautuu.

    Skepolle muna käteen tai parempi jos suuhun niin hiljenee.

    Äänestä

Keltä näitä hoitoja saa, onko pääkaupunkiseudulla cammalot seichem hoitajia?

Äänestä
  • Hyvä kysymys. Minua kiinnostaa onko tätä tarjolla jollakin vaihtoehtoisella lääkäriasemalla. ReiKiähän taidettiin antaa jonkin aikaa Circlum Plussassa.

    Äänestä

  • Entä lääkäriasemat? kirjoitti:

    Hyvä kysymys. Minua kiinnostaa onko tätä tarjolla jollakin vaihtoehtoisella lääkäriasemalla. ReiKiähän taidettiin antaa jonkin aikaa Circlum Plussassa.

    Oikaistaan edelliseen: ReiKiä kanavoidaan taas Circlum Plussassa. Netistä ei käy ilmi, onko ReiKi-hoituri terveydenhuollon ammattilainen ja minkä suuntauksen ReiKistä on kyse...

    http://www.terveysinfo.fi/yrityshaku/tiedot/Terveys/Luontaishoitolat/Circlum Plus - Vaihtoehtoisen hoidon klinikka/

    Äänestä

  • enerkiaa kirjoitti:

    Oikaistaan edelliseen: ReiKiä kanavoidaan taas Circlum Plussassa. Netistä ei käy ilmi, onko ReiKi-hoituri terveydenhuollon ammattilainen ja minkä suuntauksen ReiKistä on kyse...

    http://www.terveysinfo.fi/yrityshaku/tiedot/Terveys/Luontaishoitolat/Circlum Plus - Vaihtoehtoisen hoidon klinikka/

    Voiko lääkäriaseman reiki-hoidosta saada KELA-korvausta jos sen määrää lääkäri ja tekijä Valviran rekisteröimä? Onko se myös ALV-vapaata?

    Äänestä


  • Hoitajia kirjoitti:

    "Keltä näitä hoitoja saa, onko pääkaupunkiseudulla cammalot seichem hoitajia?"

    Tsekkaa täältä:

    http://www.valonportti.com/index/?Cammalot%AE_Seichem_hoitajia

    ""Keltä näitä hoitoja saa, onko pääkaupunkiseudulla cammalot seichem hoitajia?""
    "Tsekkaa täältä:"
    http://www.valonportti.com/index/?Cammalot%AE_Seichem_hoitajia

    Huolestuttavaa että tällainenkin esoteriikkahoidon kultti leviää Suomessa... Onkohan seassa terveydenhuollon ammattilaisia? Pitää tsekata Netti-Terhikistä.

    Valonportin listalta ei löydy tietosuoja- eikä rekisteriselosteita.

    Äänestä

Cammalot Seichem ja Reiki ovat huijausta. Fyysiseen kehoon ei mene
kanavoimalla perille minkään elementin energioita fyysisellä keholla ei
ole chakroja minkä kautta voisi kulkea energiat. Seichem on epärationaalinen
ajatusrakennelma.

Kalliille Cammalot hoidoille ei ole tarvetta, hoitoja voi tehdä itsekkin
helposti ajattelemalla antavansa parantavia energioita ja valoja maailmankaikkeudesta eetterikehoon. Reiki ja Seichem hoitavat aina
vain eetteritasoa. Lääkkeet ovat fyysinen parantava energia sitä ei voi korvata
kanavoimalla keijua tai delfiiniä. Jos on ongelmia henkisellä tasolla
voi pyytää ylösnousseen mestarin rukoilemalla parantajakseen, Seichemistä voi tulla outo olo ja päästä epäpersoonallisia energioita eetterikehoon. Kukaan ei saisi avautua kanavaksi energioille niitä pitää antaa
suljetusti eikä että niitä vaan virtaa ilman kontrollia.

Kävin Seichem 1 kurssin vuosia sitten. Luovuin kuitenkin Seichemin käyttämisestä huomatessani että sehän reiittää hoitajan ihan, pääsee
vaikka mitä energioita sisään kun on avautunut kanavaksi.

Seichem mestari kertoi että fyysinen maailma ei ole totta oli menettänyt todellisuuden tajunsa osittain. John Cosgrove kuulemma opettaa semmoista tietoisesti. Opettaa uskomaan
"enkeleden parantamis ulottuvuuksiin" ja muihin epärationaaliselta vaikuttaviin asioihin.

Kannattaa pysyä kaukana Reiki ja Seichem hoidoista ja kursseista.

Äänestä
  • Sulla on varmaankin "PROFESSORON TUTKINTO", kun noin viisas olet!

    Äänestä

  • Emme voi käyttää muita kehoja kuin fyysistä täällä ollessa. Älä hoida muita keho asioita kuin fyysisiä kun olet fyysisessä ulottuvuudessa. Mitään Cammalot Seichemiä ei ole olemassa.

    Äänestä

  • Älä hoida muita keho asioita kuin fyysisiä fyysisessö kehossa ollessa. Mitään Seichemiä ei ole olemassa.

    Äänestä

  • En kirjota Seichem asioista koska semmoisia ei ole olemassa.

    Äänestä

Kyseinen bisnes sen kun laajenee. Saas nähdä koska lopahtaa jonkin moiseen skandaaliin vai livahtavatko vähin äänin maan alle. Ehkä MOT tekee ohjelman? Huijattuja haastatellaan ja jälkikasvu (joka ei tuolloin enää ole puheväleissä vanhempiensa kanssa) kertoo traumaattisesta lapsuudestaan.
Hyvin suunniteltu neuroottinen tuote.

Äänestä
  • Skeposten hoidot on tosi kamalii.huhuhuhuhuh

    Äänestä

Vieläkö kyseinen hra C on maisemissa?
Luennoi? Tekee hoitoja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jupetti kirjoitti:

onko kellään kokemuksia Cammalot Seichem hoidoista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu