pitää olla että pittaamattomuus tiellä loppuu. http://www.iltalehti.fi/uutiset/200704085962938_uu.shtml
Miten kovia
sakkojen
8605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
lopu. Nopea keino on ajo-oikeuteen puuttuminen. Ajokortti pois pysäytyspaikalla. Mikäli on kiire päästä perille, kannattaa ajaa liikennesääntöjen mukaan.
Jos ajat vuodessa yli 40000 kilometriä,
niin kyllä silloin tekee hieman mieli säästää ajassa. 40000 km vuodessa / 80km/h = 500 tuntia.
Sen ajan voisi käyttää fiksumminkin kuin nysväämällä ääliöiden perässä!
kansalainen ymmärtää ajan säästämisen ja lainrikkomisen eron.
Ei kukaan pakota rikkomaan lakia.Tyhmintä mitä voi olla istua autossa 500h/vuodessa.
myönnän olevani todellinen kaahari, ilmeisesti?
hieman hajamielisenä ajelin eilen tutkaan espoon keskuksessa ja 40 alueella vauhtia oli 70 ja siitähän sitä sitten valtion avustuksia alettiin laskea.....18*a´90=1620€.....sou?
todellakin olin tyhmä mutta yleisesti ajelen kyllä aika rauhallisesti, varsinkin koulujen ja lapsialueiden kohdalla, moottoritiellä ja kehillä saatan ajella 10-15 yli mutta yleensä cruise päällä juuri sallittua nopeutta.
no "työtapaturmia" sattuu.....
silti ei ota päähän, oma vika ja väärin tein.
sakko varmasti oli jonkun mielestä kova mutta kun suhteutan sen 2006 tuloihini, 156000€ en voi valittaa.....hyväänhän tuo maksamani pikavoitto menee, lähtiessäni poliisiautosta muistin muuten kiittääkin ja toivotin hyvää päivänjatkoa!
muistakaa muutkin.
eli sakkoja tulee kun tulee, maksetaan pois! Jossain motarilla annan mennä, mutta ruuhkat ja sellaiset paikat jossa on varsinkin lapsia ajan hitaammin ja tarkkaavaisesti.
Kuolemantuomion voimassa olokaan ei saa rikosten määrää laskuun, joten on aivan turha olettaa että on joku sakon määrä X euroa jonka jälkeen kaikki pysyvät lainkuuliaisina.
Pistäisi miettimään onko pakko ajaa ylinopeutta.Auto valtolle omistus suhteesta riippumatta.Mukava maksaa sitten autoa jota ei enää ole ,muutaman minuutin ajan säästön takia.