S3:n putki

Onko kenelläkään tietoa saako A3 quattroon S3:n putken kiinni katista taaksepäin? Todennäköisesti puskuriin pitää tehä pieni upotus putken ulostuloa varten, mutta onnistuuko muuten?

Kiitos jo etukäteen vinkeistä!
5707
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Bii jee. Mistä sä oot s3sen putken saanut?? Haluisin tietää...!!! ttu...

Äänestä
  • Eiköhän niitä kuule ole myynnissä. Ei ehkä torilla mutta jossain muualla :)

    Äänestä

  • Järki hoi!

    S3 ei oo mikään ihmeauto, kai siihen nyt putkia saa ko kysyy jostain muualta q käteisvaraosasta, voi niitä silti saada sieltäkin.

    Taisit ajatella vasta viestin kirjoittamisen jälkeen...

    Äänestä

Kyllä se siihen käy ihan OK. Takapuskurin alahelmaa pitää pikkasen veistellä muuten se menee siihen heittämällä.

Äänestä

Eli jos jotain vielä kiinnostaa, niin putken asennus onnistui. Kiinnikkeiden paikkoja joutui S3:n putkesta modifoimaan/vaihtamaan ja puskurista todella pieni pala leikkaamaan irti. Putkien väliin joutui tekemään sovitin palan kun putket eivät liitoksesta enään mahtunut sisäkkäin. Vakio putki on vielä mahdollista laittaa paikalleen ilman mitään muutoksia. Auton kulutus pieneni hieman???!!! ja pers tuntumalta auto tuntuu hieman entistä pirteämmältä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A3 Quattro kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa saako A3 quattroon S3:n putken kiinni katista taaksepäin? Todennäköisesti puskuriin pitää tehä pieni upotus putken ulostuloa varten, mutta onnistuuko muuten?

Kiitos jo etukäteen vinkeistä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu