Korjaamo AutoMäenpää Jyväskylä

Omega mv6

Kannattaa harkita tarkasti ennen kuin vie autonsa AutoMäenpäähän Jyväskylään. Käytimme Omegaamme 4-pyöräsuuntauksessa ja tuloksena oli aurauskulmat päin helvettiä. Papereiden mukaan kaikki oli ok, mutta auto ei kulkenut normaalisti ja lonksui kummasti kääntäessä. Ja tästä maksoimme vielä 70 euroa! Kiireen vuoksi säädimme itse aurauskulmia ja nyt auto kulkee suoraan, ilman häiritseviä lisä-ääniä.

Ei tarvitse toista kertaa viedä autoa kyseiseen korjaamoon!

3

5103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häntä ????

      Omia kokemuksia:

      - Suositteli jakohihnanvaihdon yhteydessä akselien stefojen vaihtoa , vaihdon jälkeen vuoti öljyä kuin seula , sitä ennen ei juurikaan

      - Öljynvaihdon suoritti joku "märkäkorva" kädet täristen , muutenkin jotenkin uunon oloinen harjottelija oli , uutta öljyä meni nippanappa 4 litraa joten pillillä tikunreiästä imuttelu ei tainut oikein onnata kun jäi puolilitraa sisään , longlife-systeemin nollaaminen täydellistä arpapeliä ?

      - 1 pökkelö ajo korjattavana olleen opel kadetin pihalle ja parkkeeras sen tallin eteen törmäten tallin oveen etupäällä , meni virne nenällä ihailemaan pruttua joka puskurin maalipintaan . No virheenhän mä tein ku en Kakelle asiasta ilmottanu , ois saanu sälli varmaan loppatilin .

      - Tehdyt työt rustataan kynällä paperille , vaikea saada tositteesta mitään selvää , paskasilla käsillä vielä kirjotettu ? Muualla on kyl jo siirrytty tietokone/printteri aikaan

      - Paskanen paikka , kake ja akka riitelee useesti , kiva mennä sisään ku on möykkä päällä



      Mutta kaikesta negasta huolimatta mm. jarru/alusta työt yleensä hoituu nopeasti ja ihan kohtuu edulliseen hintaan

    • Anonyymi

      Asiakaspalvelu heikkoa. Oven avattua tietää tulleensa tylyyn paikkaan. Sovittu työn aloitusaikataulu ei pitänyt reilulla tunnilla - ei pahoitteluja tai muuta uuden ajan ehdotusta. Ensi kerralla suuntaan saman tien toisiin huoltoihin.

    • Anonyymi

      Näin tosiaan on edelleen, vaikka aloitus onkin vuosi kymmenien takaa. Mutta tosiaan en suosittele paikkaa, Jyväskylästä kyllä löytyy firmoja joita oikeasti kiinnostaa huoltaa/korjata autoja ja sinne mielummin viekin rahansa vaikka kyse olisikin kalliista tai halvasta hommasta, mutta tämä ei ole se paikka. Selvästi näkee että asiakaspalvelu todella heikkoa ja apua ei tunnu ja väännellään ja käännellään auton ongelmien ratkaisuja. Jos tarviit apua muuhun kuin öljyn vaihtoon ja lamppujen suuntaamiseen, älä mene tänne. Kyllä varmasti Kaken aikaiset asiakkaat vielä käy ja näyttääkin olevan vanhempaa sukupolvea pelkästään ketkä täällä enään viitsi käydä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      78
      3037
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1271
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1157
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      819
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      805
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      783
    Aihe