Korjaamo AutoMäenpää Jyväskylä

Kannattaa harkita tarkasti ennen kuin vie autonsa AutoMäenpäähän Jyväskylään. Käytimme Omegaamme 4-pyöräsuuntauksessa ja tuloksena oli aurauskulmat päin helvettiä. Papereiden mukaan kaikki oli ok, mutta auto ei kulkenut normaalisti ja lonksui kummasti kääntäessä. Ja tästä maksoimme vielä 70 euroa! Kiireen vuoksi säädimme itse aurauskulmia ja nyt auto kulkee suoraan, ilman häiritseviä lisä-ääniä.

Ei tarvitse toista kertaa viedä autoa kyseiseen korjaamoon!
35242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Omia kokemuksia:

- Suositteli jakohihnanvaihdon yhteydessä akselien stefojen vaihtoa , vaihdon jälkeen vuoti öljyä kuin seula , sitä ennen ei juurikaan

- Öljynvaihdon suoritti joku "märkäkorva" kädet täristen , muutenkin jotenkin uunon oloinen harjottelija oli , uutta öljyä meni nippanappa 4 litraa joten pillillä tikunreiästä imuttelu ei tainut oikein onnata kun jäi puolilitraa sisään , longlife-systeemin nollaaminen täydellistä arpapeliä ?

- 1 pökkelö ajo korjattavana olleen opel kadetin pihalle ja parkkeeras sen tallin eteen törmäten tallin oveen etupäällä , meni virne nenällä ihailemaan pruttua joka puskurin maalipintaan . No virheenhän mä tein ku en Kakelle asiasta ilmottanu , ois saanu sälli varmaan loppatilin .

- Tehdyt työt rustataan kynällä paperille , vaikea saada tositteesta mitään selvää , paskasilla käsillä vielä kirjotettu ? Muualla on kyl jo siirrytty tietokone/printteri aikaan

- Paskanen paikka , kake ja akka riitelee useesti , kiva mennä sisään ku on möykkä päällä



Mutta kaikesta negasta huolimatta mm. jarru/alusta työt yleensä hoituu nopeasti ja ihan kohtuu edulliseen hintaan

Äänestä

Asiakaspalvelu heikkoa. Oven avattua tietää tulleensa tylyyn paikkaan. Sovittu työn aloitusaikataulu ei pitänyt reilulla tunnilla - ei pahoitteluja tai muuta uuden ajan ehdotusta. Ensi kerralla suuntaan saman tien toisiin huoltoihin.

Äänestä

Näin tosiaan on edelleen, vaikka aloitus onkin vuosi kymmenien takaa. Mutta tosiaan en suosittele paikkaa, Jyväskylästä kyllä löytyy firmoja joita oikeasti kiinnostaa huoltaa/korjata autoja ja sinne mielummin viekin rahansa vaikka kyse olisikin kalliista tai halvasta hommasta, mutta tämä ei ole se paikka. Selvästi näkee että asiakaspalvelu todella heikkoa ja apua ei tunnu ja väännellään ja käännellään auton ongelmien ratkaisuja. Jos tarviit apua muuhun kuin öljyn vaihtoon ja lamppujen suuntaamiseen, älä mene tänne. Kyllä varmasti Kaken aikaiset asiakkaat vielä käy ja näyttääkin olevan vanhempaa sukupolvea pelkästään ketkä täällä enään viitsi käydä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omega mv6 kirjoitti:

Kannattaa harkita tarkasti ennen kuin vie autonsa AutoMäenpäähän Jyväskylään. Käytimme Omegaamme 4-pyöräsuuntauksessa ja tuloksena oli aurauskulmat päin helvettiä. Papereiden mukaan kaikki oli ok, mutta auto ei kulkenut normaalisti ja lonksui kummasti kääntäessä. Ja tästä maksoimme vielä 70 euroa! Kiireen vuoksi säädimme itse aurauskulmia ja nyt auto kulkee suoraan, ilman häiritseviä lisä-ääniä.

Ei tarvitse toista kertaa viedä autoa kyseiseen korjaamoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu