Hotelli City Inn

Toukokuussa Budapestiin

Ensimmäinen reissu Unkariin ja kiinnostaisi tietää millainen tämä Hotelli City Inn on .Onko aamupala millainen ja siisteys ja sijainti,kuuluuko liikenteen melu huoneisiin pitkin yötä,OK-matkojen reissu.Onkohan kenellä kokemuksia,Kiitos.

3

1135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • _jaska_

      Olimme juuri neljä yötä Budapestissa ja yövyimme City Innissä. Hotelli oli todella siisti, aivan kuten eBookersin kuvissa varaushetkellä. Hotellin aula oli aika pieni, samoin kun ruokailutila, mutta olihan hotellikin aika pieni. Respa on kuitenkin auki 24h, missä työntekijät vastasivat jokaiseen kysymykseen.

      Aamupalalla oli muroja, erilaisia makkaroita (kuten bratwurstia, riipuen aamusta), munakasta ja tuoreita sämpylöitä ja voisarvia sekä hedelmiä. Jos ei tajuttoman nirso ole, sillä pärjää pitkälle päivään.

      Hotellihuone oli siisti, suht puhdas kokolattiamatto ja hyväkuntoinen kylpyhuone. SatelliittiTv:kin oli, mutta neljä saksankielistä kanavaa dubattuineen ohjelmineen ei innostanut osaamatonta... Hotelli on vain 50m päässä suht isosta tiestä (Ulloi ut.), mutta silti liikenteen melua kuului ainoastaan perjantaina, ja silloinkaan se tuskin häiritsi.

      Hotellin takapihalla tosin on meneillään rakennustyömaa uuden kauppakeskuksen rakentamiseksi, joten sillä puolella taloa saattaa olla meluhaittoja. Meillä tosin oli toisella puolella huone, mutta näimme lapun, jossa valiteltiin melua ja sanottiin, että huonetta voi pyytää vaihdettavaksi.

      Hotelli ei ole ihan käveilyetäisyydellä kaikesta, mutta se on noin 400m päästä lähimmästä metroasemasta, josta pääsee oikeastaan joka puolelle Budapestia.

      Toivottavasti tämä auttoi! Voit kysyä lisää, jos unohdin jotain :)

      • Toukokuussa Budapestiin

        Kiitokset asiallisesta palautteesta koskien Hotellia City Inn .Oma matkamme on myös 4 yötä ,ehtineekö siinä ajassa saada juuri minkäänlaista kuvaa kaupungista näin ensikertalaisena siellä?


      • _jaska_
        Toukokuussa Budapestiin kirjoitti:

        Kiitokset asiallisesta palautteesta koskien Hotellia City Inn .Oma matkamme on myös 4 yötä ,ehtineekö siinä ajassa saada juuri minkäänlaista kuvaa kaupungista näin ensikertalaisena siellä?

        Yllättävän hyvin. Ehkä päivä lisää, niin olisi ollut juuri sopiva, olisi päässyt käymään JOKAISESSA kiinnostavassa paikassa.. Nähtävydet nähtiin linnanvuorella ja muuallakin, eläintarhassa kannattaa käydä ;) Kylpylään ei ehditty, einoa asia joka harmittaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      200
      4373
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      42
      2026
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      63
      1703
    4. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      133
      1363
    5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      358
      1337
    6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      93
      969
    7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      26
      933
    8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      899
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      170
      818
    10. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      186
      706
    Aihe