Minkälaista aluetta on...

...Asevelikylän perukoilla oleva Impivaara? Onko yleensä "rauha maassa ja kaikilla hyvä tahto"? Sopiiko lapsiperheelliselle?
5714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei kai siellä paljon muuta olekaan kuin lapsiperheitä. omakotitaloja vieri vieressä.

Äänestä

Rauhallista seutua ja joukossa vanhempia taloja ja modernia tuotantoa. Ainoastaan säälittää pienet koululaiset jotka aamulla menevät bussipysäkille Kokkolantien varteen, joutuvat ylittämään valtatien ilman suojatietä tai liikennevaloja kahdeksan ruuhkassa kun autoja tulee virtanaan molemmista suunnista. Muuten varmasti hyvä ja rauhallinen asuinalue mutta julkiset liikenneyhteydet vähän huonohkot.

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta. Miten tuon bussiliikenteen kanssa on, pääseekö suht järkevästi töihin kaupungin keskustaan ja takaisin virka-aikana? Tosin tässä ollaan mittailtu, että Asevelikylästä pyöräilee ja käveleekin vikkelästi keskustaan.
    Mutta on siis kaikinpuolin rauhallinen ja suositeltava asuinalue? Asunnon myyjä NIIN hehkutti alueen erinomaisuutta ja ihanuutta, että ei meinaa todeksi uskoa :)

    Äänestä

  • asuntoa harkitseva kirjoitti:

    Kiitos vastauksesta. Miten tuon bussiliikenteen kanssa on, pääseekö suht järkevästi töihin kaupungin keskustaan ja takaisin virka-aikana? Tosin tässä ollaan mittailtu, että Asevelikylästä pyöräilee ja käveleekin vikkelästi keskustaan.
    Mutta on siis kaikinpuolin rauhallinen ja suositeltava asuinalue? Asunnon myyjä NIIN hehkutti alueen erinomaisuutta ja ihanuutta, että ei meinaa todeksi uskoa :)

    Ei kai sielläpäin kukaan todella usko julkiseen liikenteeseen?

    Bussit menee miten sattuu kerran tunnissa kymmenen minuutin heitolla.

    Hyvä alue, varaudu pyöräilyyn / omaan autoon.

    Äänestä

Olen itse harkinnut ostaa asunnon samalle alueelle rakennettavista rivitaloista, mutta luovuin ajatuksesta Kokkolantien läheisyyden takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asuntoa harkitseva kirjoitti:

...Asevelikylän perukoilla oleva Impivaara? Onko yleensä "rauha maassa ja kaikilla hyvä tahto"? Sopiiko lapsiperheelliselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu