Saako Wiitä nettiin ethernet piuhalla?
Jos saa niin missä se reikä on mihin se johto isketään?
Jos saa niin missä se reikä on mihin se johto isketään?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
wiihin pitää ostaa silloin datelin adapteri.se muuttaa wiin takana olevan usb paikan laniksi eli piuhalla voit koneen silloin suoraan laittaa.
mista niita saa ja mihin hintaan
hintaa sillä on 34,90 euroa.wiin taakse tökätään vaan. Ethernet piuhalla et yksinään tee mitään. Adapteri tarvitaan.Wiissä ei ole netti yhteyteen valmiuksia kuin langaton tai sitten usb paikka johon pitää ostaa adapteri.
http://www.vpd.fi/product_details.php?p=2871&subid=196&c=213
Rahastaa ihmisiä enemmän oheistuotteilla että saataisiin konsolista edes jokseenkin pelattava kapine. Käsittämätöntä että pelkästään jollekin langattomalle nettiyhteydelle on defaulttina tuki, mutta ei esim normaalille ethernetille.
eihän ethernernetillä enää kukaan tee mitään langaton on tullut ja kuka enää johtoja haluaa kämppään enempää.Katsoppa muiden laitteiden konsoleita niin jostakinhan se raha pitää saada. Onhan noita adaptereita muunkin merkkisiä niin ei tuon datelin merkkistä ole pakko ostaa. Jossakin oli muistaakseni vähän päälle 20 euron jollakin valmistajalla vastaavanlainen kapistus.