Saanen esitellä pierulaisuuden

Nak'a

Tällainenkin uskonto maailmasta löytyy. Pierulaisuus. Sen alkukirkko on perustettu Persepoliksessa lähi-idän takamailla ja sen mukaan se on myös luonnonuskonto, koska se perustuu metaanin tuottamiseen suolistossa.

Voitko sinä olla pierulainen?
Mahdollista se on! Monet laktoosi-intolerantikot kokevat herätyksen joka aamu haisevana törähdyksenä takapuolensa keskiosassa.

Sielullista lämpöäkin sisältävä kaasupurkaus on suora yhteys jumalaan, jolloin Hän hymyilee yhteydenottajalleen, mutta koska toinen ihminen, eli Eeva sortui omenansyöntiin, ovat pierut pahanhajuisia ja ihmiset tuntevat jumalan hymyn kasvoillaan kielteisenä irvistyksenä.

Miettikääpä, että yksi nainen on syyllinen siihen, että pierut haisevat pahalta! Eikö olisi mahtavaa, jos ne haisisivat raikkailta kukkasilta?

On olemassa kuitenkin toinenkin puoli ja se on ns. pierulaisuuden protestanttinen liike: Tuhnulaisuus. Tuhnuttelijat päästävät äänettömiä ääniä ja varoittamattaan saatavat käydä haisemaan ja ketään ei voida syyttää.

Toivotaan, että tuhnuttajien ja pierulaisten ekumeeninen kokous kuitenkin onnistuu tänä vuonna, sillä mellakat ovat vähentyneet viime vuosina ja yhteisymmärrystä on voitu rakentaa.

Tervetuloa kaikki siis Turun tuhnupäiville 12.6.2003!!!

PS: ja muistakaa syödä kaalikeittoa tai koshernekeittoa (tuhnulainen ruoka)

1

1612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haluaisin liittyä tähän uskontoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      2360
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1950
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      82
      1745
    4. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      81
      1534
    5. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      26
      1254
    6. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      49
      1250
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      77
      1221
    8. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      46
      1208
    9. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      1111
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      48
      1108
    Aihe