Imetys ja alkoholi

Hei! osaako kukaan sanoa että kuinka kauan pitää olla antamatta rintaa jos juo esim. yhden saunakaljan?? olen tietämätön tässä asiassa vaikka minulla on kaksi lasta ja ensimmäistä en imettänyt,koska en saanut ohjausta siihen.
2661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä olen juonut saunasiiderin imettämisen jälkeen ja imettänyt sitten taas n. 2 tunnin päästä, kun pojulla on ollut nälkä. Imetystukilistan sivuilla sanotaan että voi heti imettää kun se saunakaljan on juonut, mutta olen kyllä tykännyt vähän väliä pitää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jennacamilla kirjoitti:

Hei! osaako kukaan sanoa että kuinka kauan pitää olla antamatta rintaa jos juo esim. yhden saunakaljan?? olen tietämätön tässä asiassa vaikka minulla on kaksi lasta ja ensimmäistä en imettänyt,koska en saanut ohjausta siihen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu