Ompun alakerrassa perjantaisin 40 disco. Kuka ottaa vinkistä vaarin, että myös 30 disco tarvitaan!!??
3-kymppisille kans!
bilehile-74
192328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
30 on huono ikä. Ollaan ihan liian vanhoja Giggliniin sekä Divaan. Doriksessa ei käy ketään (kaiholla muistelen vanhoja hyviä aikoja kun paikka oli aina täysi) ja olemme ehdottomasti liian nuoria Monreposiin..
Pitänee pysyä kotona..
Paikalliset Sedukoskiset järkkäämään moista. Kalsarikännien vetäminen on toisinaan hyvin puuduttavaa..
Joo siis Gigglingissä ja Divassa tuntee palanneensa takaisin yläasteelle. Huonolle päälle niissä tulee. Ei kiitos. Monttu on taas on toisesta iskelmäkulttuurin ääripäästä. Eli ei.
Ainut oikea minulle oli ja aina tulee olemaan Doris...
Joo ikävöin niitä aikoja kun Doriksessa kävi paljon porukkaa. Oli mukavaa nähdä oman ikäisiä tuttuja tasokkaassa ympäristössä. Nyt ei viitsi mennä katselemaan Divaan esim. kun 16 vuotiaat kehuvat wc:ssä olevansa viettämässä syntymäpäiviään. Ja raivostuttaa kahlata Divan pienissä sokkeloisissa tiloissa lasinsiruissa joita kukaan ei korjaa kun ensin pennut rikkoo laseja kun ollaan "NIIIIN kännissä kun on juotu sitä ja tätä ja tuota ja..."
Myöhemmin tulla myös alaikäisiä :)
Juu, vanha Dore takas ja oman ikäiset oman ikäisten seuraan! Toivottavasti joku tasokas ravintoloitsija ottaa vinkistä vaarin. On tosi kypsää pyöriä itseään yli 10 v. nuoremipien kanssa samoissa mestoissa.
Rauhoitu mamma. Vai kiristääkö, kun nuoremmat naiset vievät baareissa kaiken huomion?
Ettei ne parikymppiset oikein kiinnosta. Eihän ne ymmärrä jutuista mitään ;)
Kymmenenkin vuotta elämän opintoja lisää saa ihmeitä aikaiSEKSI :)
Nehän vois järjestää 30 diskoja, ja sinne vaan kaikki 3-, 4- ja 5kymppiset.
Sopiiks muille?
myös keskusteluun. Tätäkin aihetta on varmaan sivuttu täällä, mutta kertokaa samalla missä Lpr:ssa törmää viikonloppuisin 30 miehiin. Vinkkejä jää odottamaan kaksi tasan 30 vuotiasta naista, jotka pari viikonloppua sitten "järkyttyivät" Lpr:nnan edellä mainittujen Baarien kovin nuoresta miestarjonnasta.
(No niin myönnän tämä on ikärasistista eikä tee oikeutta niille (varmasti) monille fiksuille Lappeenrannassa asuville kaksikymppisille miehille. Anteeksipyyntö heille ...)
siellähä se dooris on! ei se mihikää oo kadonnu! senku töppöstä toisen eteen, ja kaikki vaan sinne bilettämään, eikä valiteta vaan kotona ;) sillä tavallahan sitä porukkaakin sinne tulee... Esiintyjäiltoina porukkaa on kyllä nykyänsäki ihan kiitettävästi, mutta niitä "teinejä" siellä ei onneks kummemmin liikuskele
Voi pientä. Ei ole sitä ongelmaa ollut, että nuoremmat kananpojat huomion veis. Ei vaan ole kauhean kotoisa olo kun teinityöt heiluu räkä poskella ja takkupallo takaraivossa kikatellen. Vai bailaatko sinä mielläsi itseäs 10 v nuorempien joukossa? Tuskin sinäkään saman ikäisenä pysyt ja ymmärrät sitten joskus myöhemmin mitä asiallani tarkoitin, kun nyt ei vielä näyttänyt kolahtavan tajuntaan.
Just tollasia ihania kypsiä ja ymmärtäviä miehiä näissä baareissa tarvittais :)
Mukavaa päivänjatkoa!
ihmetellyt missä täällä kaupungissa voisi 30v naisiin törmätä :)
Minäkin olen 3-kymppinen ja saman todennut.. Ei täällä ole paikkaa minne mennä bilettämään. Doris olisi hyvä, mutta siellä ei käy porukkaa. Dorikseen voisi nostaa ikärajan vaikka 25 tai 26 ikävuoteen. Mutta miten sinne saisi samalla tavalla porukkaa kun vanhoina hyvinä aikoina??
Vappuna taidan jäädä kotiin.. Ei tee mieli juhlia pikkuveljen kanssa samassa paikassa (veli täytti juuri 22).
Laitetaanpa heti kierros vetämään huomisesta alkaen ja lähdetään porukalla 30 miehet ja naiset bailamaan vanhaan malliin! Eli kaikki jotka ovat menossa niin ilmoittakaa paikka missä baarissa bailataan? Vai siellä Doressa??
Niinno.. Ainakin itse voin hyvin hengailla jopa nelikymppisten seurassa, eikä heitäkään ikäero taida haitata, olen vasta pikkasen yli parikymppinen.. Asennetta peliin vaan ja töppöstä toisen eteen kohti baaria. Ikäkriisistä kärsivät naishenkilöt ovat meidän nuorten mielestä kamalaa katseltavaa, Gigglinin pöydätkin on yleensä vallattu vanhemmalle väelle ja meitä nuoria katotaan pitkin nenän vartta. Kyllä minä teidän kanssa mahdun samaan baariin, annatteko te jyrät tilaa meille?
Ja Doriksessa tänään Irina, siellä nähdään :D
Kävimme eilen illalla pyörähtämässä doressa, mutta oli niin tyhjänpuoleista, että piti lähteä epämiellyttävimpiin paikkoihin (joissa enemmän porukkaa). Harmi, olisi muutenkin houkututtanut jäädä tilailemaan... ;)
Markkinointi-idea tässä hyvät ravintoloitsijat! kun kerran 40 iltakin vetää porukkaa, niin ottakaa joku nyt hyvä ihme onkeenne ja laittakaan pystyybn 30 illat!!
Ja sen paikan pitäis olla Doris =) Ainut paikka mikä tuntuu oikeelta yökerholta, kaikki muut on vain varjoja sen rinnalla. Todennäköisesti useimmilla
30 on eniten tunnesiteitä siihen paikkaan, muistaen miten siellä olivat KAIKKI 90-luvulta - 2000-l alkuun asti.