yhteensopivuus

härkäN

miten härkäN ja rapuM sopivat toisilleen? oon vasta kiinnostunu tästä ravusta ja ei siitä oikein ota selvää että kiinnostaako :/ lähetti kyllä kännissä viestin et olis kiva joskus tutustua paremmin, mut en tiedä oliks se vaan joku heitto tms.. ja oon vähän epävarma miesten suhteen nykyään, ku poikaystäväki jätti ja aina välil tulee pakkeja.. se varmaan johtuu taas mun luonteesta, ku oon niin vaikee ja härkämäinen :)

5

1376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Härkä81

      Seurustelin seitsemän vuotta rapumiehen kanssa. Suhde oli tuhoon tuomittu jo alusta asti.Aluksi mies oli kiltti ja hellä, ajan myötä tavat muuttuivat.Henkistä ja fyysistä väkivaltaa;haukkumista,lyöntejä,pettämistä.Naispuoliselle kaverille käynyt samoin!Ei tietenkään pidä yleistää,varmasti niitä kunnon rapumiehiä on jossain!!

      • ihmisillä

        -väkivaltaisuus on häiriötila käyttäytymisessä =mielen hallitsemattomuus, jossa sietokyky ylittyy

        -väkivaltaisesti käyttäytyviä ihmisiä löytyy joka horoskooppimerkistä


      • surkimus

        Tekstisi oli aivan kuin olisin itse kirjoittanut! Seurustelin rapumiehan kanssa 3 v jonka jälkeen jouduin karkaamaan väkivaltaisuuttaan toiselle paikkakunnalle vieläkin puhelinterrori jatkuu.


    • nostalgi253

      no moikka ei se varmaan sun härkämäisyydestä johdu vaan moni ei voi tajuta et ei härkä aina vaan voi hyväksyy kaikkee .mäkin oon härkä mut oon myös humannu et moni käyttää myös hyv'kseen härän kiltteyttä .mut kerro lisää jos on jotain ,vielä.

    • tiedetääään vanhempana

      kyllä rapu ja härkä sopii oikein hyvin!!! Seksi toimii ja laiskuus! Mutta pitää oppii ohittaan se ainainen ravun ruikutus ja tekeen omat ratkaisunsa !!! Rapu on lopulta KAIKKIEN oma ja hyväksikäyttäjä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      86
      3450
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3063
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      51
      2952
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      59
      2813
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2618
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      49
      2608
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      54
      2379
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2251
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2118
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2112
    Aihe