Meille syntyi hirmuinen söpöläinen kiirastorstaina. Jouduin jo edellisenä päivänä äitiyspolille raskausmyrkytyksen takia, mutta niin vaan muksu ymmärsi tulla maailmaan omatoimisesti, ilman käynnistystä paria päivää ennen laskettua aikaa (39 4).
Pääsimme kotiin vasta tänään kun muksu joutui vierailemaan valokaapissa, mutta parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
Pikku prinsessan komeat mitat olivat 3480g ja 50 cm.
Pääsimme kotiin vasta tänään kun muksu joutui vierailemaan valokaapissa, mutta parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
Pikku prinsessan komeat mitat olivat 3480g ja 50 cm.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Paljon onnea teille!!
Mulla tänään laskettu aika, vauveli pitää edelleen tyytyväisenä majaa massussa eikä näytä merkkiäkään maailmaantulostaan... Odottavan aika on piiiiiiiitkä!!!
vauvan johdosta
Meille odotetaan tokavaavia elokuussa
Kaikkea hyvää teille
Voi tulipa ihan vedet silmiin kun sun uutiset luin! Tuli jotenkin onnellinen olo sun puolesta ja tuntuu kovasti läheiseltä, ihan ku olis puoliks oma synnytys ollut. :) Kai se on tämä aika kun oma laskettu aika oli ja meni, niin mieli on jotenkin herkkänä.. Mutta nauttikaa nyt uudesta tulokkaastanne, se on kallis, arvokas lahja! :)
..poikavauva lauantaina 7.4. ja mitat olivat 3545 ja 51 cm ja raskausviikkoja 38 5.
Me päästiin eilen vasta kotiin kun poitsu sai sinivaloa keltaisuuden takia.