pitipä yrittää saada kaikki samaan kuvaan mutta oli pikkusen vaikeuksia. koirat tottelee mutta kissat kyllä ei pysy käskystä. mutta nyt on kaikki kahdeksan samassa kuvassa kuitenkin ;-))))
http://i4.photobucket.com/albums/y115/majorica/051.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y115/majorica/054.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y115/majorica/051.jpg
http://i4.photobucket.com/albums/y115/majorica/054.jpg
Vastaukset 17
Vanhimmat
On teille kertynyt kunnioitettavasti tuota karvaista perhettä!
Kissat on kyllä useimmiten vähän omien teidensä kulkioita ja niitä onkin hankala käskeä olemaan tietyssä paikassa tietyn aikaa, mutta hyvin oli ainakin alempi kuva onnistunut, näissä tilanteissa saa vain olla älyttömän nopea kuvaaja että on tilanteen tasalla! : )
vähän hakea yhtä ja toista kun karkasivat ;-)
Yritin tihrustaa kaikkia kahdeksaa tuosta ensimmäistä kuvasta..piti ihan hieraista silmiä pari kertaa, kun minusta siinä vain näkyi viisi tassuttelijaa. :)) No toisesta löytyi jo sitten kaikki kahdeksan. Kaikki ne ovat ihania, mutta Lucky on kyllä niin hurjan nätti että.
kissat: Belinda Bus on se kirjava kissa 10v.
selkänojalla; Trullet My ,6v.
sylissä: Kissen Dalfy 8v. ja Pricken Skutt 5v.
koirat: Apollo Star (musta),
Lucky Star(valkoinen, iso karvakasa),
Humle "Myrsky"(ruskea),
Nicodemus Benediktus (valkoinen,pieni)
ihana perhe sulla!
;-)
melkein saman näköisiä. Koira taas ihan erilainen. En uskaltaisi noin pieniä koiria ottaakaan kuin sinun pikkuisesi. Pelkäisin, että menisivät rikki "käytössä". Naapurin chihua ja toisen kiinanpalatsikoiraa olen joskus kantanut ja/ tai houkutellut kohti omaa kotiaan ja on se ollut vaikeaa. Chihu karkasi minulta bernhardilaista haukkumaan ja sain taas lisää harmaita hiuksia;)
kulkemaan varovaisemmin, aina katsomaan kun ovet sulkee (hahaa). kerran aamulla lähtiessäni töihin laitoin hissinoven auki ja heitin roskiksen roskakuiluun ja sitten menin hissin ja painoin nappulaa. jotenkin tuli omituinen tunne. juu, siinä vieressä nökötti tämä nuorin Chihu.
oli jotenkin päässy huomaamatta livahtamaan.
muutenkin se on käynyt useasti että livahtavat huomaamatta käytävään roskapussia viedessä.
Söpöjä eläimiä. Noi minikoirat varsinkin sulattaa sydämen!
minunkin ;-)
kyllikseen. :D Hienosti kyllä sait kaikki samaan kuvaan. Millä lahjoit ne? ;) Todella ihana perhekuva.
keinot piti keksiä ;-)))
no ei vaan. ei niitä tarvinnu lahjoa. kissat vaan hävis jatkuvasti ja kun yksi kissa juoksi niin pari koiraa perässä. piti niitä hakea jonkun kerran ennenkuin onnistui ;-)))
ompas teillä suloinen karvaperhe:D
kaikki. toivottavasti minä nyt en niin kamalan karvaselta näytä ;-)))
siinäpä sitä hulinaa kerrakseen =)
Ihania nuo "perhekuvat",miun sieluun oikeen riipasee kun tajusin vikan pennun lähdettyä,et miulla ei ollu meiän tilapäisestä perheestä yhtään yhteiskuvaa,ja nyt on sitten myöhäistä =(
No onneks kaikki on lähetelly kuvia,ja yhdellä pennulla on jopa kotisivut =)
pitäis aina tehdä se mitä ajattelee. minäkin tätä kuvaa olen ajatellut monasti mutta ei ole tullut otetuksi. sitten aina jälkeenpäin ajattelee...
minun mielestä meillä on tosi rauhallista.
kasvatus ilmeisesti,ettei noin moni vekkuli pistä aivan ranttaliks =)
Pitää varmaan poseerata ahkerammin noiden ötököiden kans,et saa sit tulevaisuudessaki katella niitä.