movicol??

tuleeko eillä movicolin käytössä paljon ilmaa vatsaan , pelotaa aloittaa kun mulla ilmaki pysyy sisällä niin kaasuntuu kuin olisin raskaana. onko tietoa ? ja onko muuten auttanut?
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

käyttäessä voi ilmaa tosiaan kertyä vatsaan, mutta sen pitäisi mennä ohi kun vatsa alkaa toimia. Jos ilmaa ja sen myötä kipua nyt on ihan mahdottomasti, niin kokeile jotain toista valmistetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

tuleeko eillä movicolin käytössä paljon ilmaa vatsaan , pelotaa aloittaa kun mulla ilmaki pysyy sisällä niin kaasuntuu kuin olisin raskaana. onko tietoa ? ja onko muuten auttanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu