tierummun tukkiminen

Mitenkähän tierummun saisi tukittua?
Onkohan olemassa jotain valmiita "tulppia" vai pitääkö vain yrittää tukkia muuten?
3511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi ihmeessä tierumpu pitäisi tukkia?

Äänestä
  • toimii

    Äänestä

  • putkijulli kirjoitti:

    toimii

    Ja edulliselta.
    Ko. rumpu tulee häviämään ja kunta rakentaa toisenlaisen systeemin. Mutta se kestää jonkun aikaa ennenkuin valmis.
    Kunta on lupaillut että sen saisi tukkia etukäteen koska sen virtaama on niin heikko jotta siitä ei aiheudu ongelmia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rumputuke kirjoitti:

Mitenkähän tierummun saisi tukittua?
Onkohan olemassa jotain valmiita "tulppia" vai pitääkö vain yrittää tukkia muuten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu