kannattaakohan käyttää samarinia jos on korkea verenpaine? eikös siinä ole jotain suolaa ja suolahan nostaa lisää verenpainetta?
samarin ja
korkea verenpaine
4867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tulisi käyttää raskauden aikana lainkaan! varsinkaan jos on korkea verenpaine.rennie on turvallsita.sitä voi syödä max.12kpl/päivässä vaikka on raskaana,ja minua ainakin on auttanut kovasti!
auttaa jopa siihenkin jos on ähky olo!
saisi ottaa raskauden aikana, eli mikäs tähän sitte syynä?
niissä on niin paljon niitä suoloja,joka nostattaa verenpainetta!
Kärsin vuosia närästyksestä.Yökötys on ollut jokapäiväistä.Kahvi pahin aiheuttaja rasva omena pulla muutama esimerkki lueteltuna.maraton juoksu on pitänyt keskeyttää kovien vatsa ongelmien johdosta.Nyt huhti-kuussa ostin samarin pakkauksen ,jo eka lasillinen teki minuun niin suuren vaikutuksen että ei voi kuin ylistää.hedelmä suola neutralisoi liika vatsahapon eritystä.Suosittelen kaikille hienoa!!!!!!!