ex-jalkapalloilija Diego Maradona, palautettiin teho-osastolle vain kaksi vuorokautta edellisen sairaalareissun päättymisen jälkeen. Syynä molempiin keikkoihin on rankka juopottelu. Taitavat olla "Jumalan kädellä" herätykset vähissä. Eivät ne kaikki etelämaalaisetkaan näemmä pelkästään ruokajuomia harrasta.
Argentiinan Matti Nykänen,
1
292
Vastaukset
- U-Ö.
Aiemmin Maradonasta uutisoitiin huumeongelmiensa vuoksi, ja muistaakseni oli vieroitushoidossa Kuubassa Fidel Castron vieraana.
Tongin uutisen esiin, ja niinhän tuo "käsijalkapalloilija" on näköjään siirtynyt viinaan, jos tieto on oikea.
Menestyksellä taitaa olla aina hintansa.
Ex-huippu-urheilijoiden keskuudessa alkoholismi on yleisempää, kuin uutisista voisi olettaa, sillä kaikki eivät uutiskynnystä ylitä.
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/200703295923993_jp.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3648203Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1592542- 71876
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60853- 25816
- 55813
- 64802
- 12780
- 46776
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss68703