lahjat syntyvälle ja vanhemmille?

Hei!
Ensi kuussa hyvä ystäväni saa poikalapsen. En tule kummiksi, mutta haluan antaa jonkun lahjan. Hyviä ideoita? Entäs pojan vanhemmille? En tiedä onko tapanakaan ostaa heille, mutta haluaisin jotenkin onnitella myös heitä.
1504
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No kahden lapsen äitinä ja samoja lahjoja innolla hankkineena ehdottelen:

-Bodyt ym. vauvanvaatteet kestosuosikkeja.. Ihania saada ja ihania hypistellä ja ostaa

-Vaippapaketti, Taatusti käyttöön

-Vauvan nahkabuutsit

-kipsipaketti johon voi painaa käden tai jalanjäljen

-Pehmolelu tai soittorasia

-Briolla ihania retro vauvaleluja...

Toivottavasti näistä apua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aappa kirjoitti:

Hei!
Ensi kuussa hyvä ystäväni saa poikalapsen. En tule kummiksi, mutta haluan antaa jonkun lahjan. Hyviä ideoita? Entäs pojan vanhemmille? En tiedä onko tapanakaan ostaa heille, mutta haluaisin jotenkin onnitella myös heitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu