PD 130 omistajat, kun moottorinne on kylmä tai vajaalämpöinen, pyöriikö kone tasaisesti kokoajan? Mulla esiintyy hassua epäsäännöllistä "hytkymistä". Tämän saa loppumaan kun polkaisee kytkimen pohjaan.
PD 130hp tyhjäkäynti
TDI
41058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei ole samanlaista ongelmaa, minulla ilmenee pieni nykäisy kun ajetaan pintakaasulla ja lisätään vähän vauhtia, aivan kuin polttoaineen syöttö katkeaisi sekunnin osiksi.
Mulla taas on kyseinen kone passatissa automaatti lootalla. Kun kiihdyttää normaalisti noin 50:iin ja sitten nostaa tasakaasulle, esiintyy nykäys. Onko muilla samantapaista ongelmaa?
Mites sulla, oletko vienyt auton huoltoon / mikä vika?
Onko selvinnyt mikä vika?
Mulla taas on seuraavanlainen ongelma. Auto on passat kyseisellä koneella ja automaatti lootalla. Kiihdytettäessä noin 50:iin ja sen jälkeen tasakaasulle auto nykäisee. Myös ihan kun syöttö loppuisi vähäksi aikaa. Tulee tunne että pitää laittaa lisää kaasua. Onko kenelläkään vastaavanlaisia ongelmia? Tai tietoa mikä voisi olla vikana.
Joo käytin huollossa eikä löytynyt mitään vikaa, huoltopäällikkö pisti kyselyn liikkeelle onko muissa liikkeissä ollut vastaavia ongelmia vielä eilen ei ollut kuulunut mitään. odotellaan vastausta, kannattas varmaan käyttää sunkin huollossa niin sais tietoo muillekin.