Pyytäkää ihmeessä aina tämä paikka lomalennoillanne!!! Sitä parempaa ei yksinkertaisesti ole! Jalkatilaa on rajattomasti, mutta nokkelimmat keksivät oheisesta seating-planista vain tälle paikalle kuuluvan vieläkin paremman lisäedun:
http://www.finnair.fi/filecontent/common/b757.gif
Joko keksit, minkä?
http://www.finnair.fi/filecontent/common/b757.gif
Joko keksit, minkä?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kartassa täytyy olla vikaa koska koneessa
kuin kuitenkin 41 penkkiriviä eikä 39.
Ja voin antaa vinkin että rivi 41 on
kurjaakin kurjempi.
Jos koneessa olisi 41 riviä viimeiset rivit olisivat takakeittiössä. Matkustin 757:llä muutama kuukausi sitten rivillä 37 ja oli kolmanneksi viimeinen rivi.
Tervehdys
Matkasin vuoden 2006 lopulla Helsingistä (HEL)- Panama Cityyn (PTY), tekninen välilasku Halifaxissa menomatkalla. Istuin kyseisessä 757-200 konetyypissä viimeisellä penkkirivillä 39. Ei ollut tilaa näin pitkäksi kasvaneeksi, mutta onneksi ei käymälöitä ole koneen perällä vaan takakeittiö.
Paluu reissu Panama Citystä (tekninen välilasku Bahamalla) Helsinkiin istuin penkkirivillä 10, joka "etuosan" viimeinen penkkirivi. Seuraavana on rivillä 11 exit-paikat. Siitä jatkuen takaosan käymälöihin saakka. Kokemus tällä keskipitkien matkojen konetyypillä 10 000 km:n päähän ja takas "jalatkoukussa". Menolento kaikenkaikkiaan 15h ja paluu oli n.~13,5h. Kerta se oli ensimmäinen mutta jääköön myös ensimmäiseksi kyseisellä konetyypillä kaukomatkoille, ei kiitos. Kanaria/Pohjois- Arfikka maksimimatka matkustaa 757:lla charter versioissa.
Tälläistä tällä kertaa. Mukavia lentoja.
Se on Finnmatkojen (TuiFly)
kidutuslaitos jossa on 41 penkkiriviä.
Paskan haju vai? Jalkatilaa kyllä on mutta "lisäetuna" 31F sijaitsee vessan vieressä.
Paikalta on suora näköyhteys nousujen ja laskujen aikana edessä jump-seatilla kasvot sinuun päin istuvan lentoemon hameen alle!!! Näillä tilapäisistuimilla on istuttava niin selkä suorassa ja jalat 90-asten kulmassa, että tätä näkymää on vaikea peittäkään, tai vieläkin parempaa, sitä ei aina edes haluta peittää! Näille keskiovipaikoille istutetaan miehistön työnjaoessa yleensä ne kokemattomimmat (lue= nuorimmat ja parhaaimman näköiset) emot.
Saako sen viltin pitää nousun ja laskun aikana sylissä, ettei joudu aivan avoimesti hakkaamaan tattiian?
Miten itse hoidat asian?
(pieni vihje: hanki nainen ja harrasta säännöllisiä yhdyntöjä, niin et joudu piehtaroimaan noissa lentoemofantasioissasi)
Uskomaton tyyppi. Vois jos kerran reissullansa... Nyt olisi aika kehittää syvyyttä elämään.
Tihihihi, näkyy hameen alle!
Heh!
Nopea käynti käymälään, tietty! ;-)
Lopeta ajoissa