marsujesi lempi herkku?

ehdottomasti vesimeloni ja banaani! Kysyn vielä varmuuden vuoksi, saako marsuille antaa kyseisiä herkkuja? (tietinkin vain kohtuudella) marsumme kun niin tykkää vesimelonista ja banaanista :)
13767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Meillä taas marsut tykkäävät kurkusta ja paprikasta ihan ylivoimaisesti. Banaanistakin ja vesimelonistakin meillä tykätään, mutta voiton kyllä vie nuo kurkku ja porkkana... Tomaatti on sitten se inhokkiruoka. x(

Äänestä

Kurkku on se lempiherkku, molempien! :D Mutta kyllä meilläkin tykätään vesimelonista. Banaani ja tomaatti on inhokkiruokia. :D

Äänestä

Banaania älä anna kamalasti, se kun on suurimmaksi osaksi tärkkelystä (vähän niinkun peruna) Mutta herkkuna sopii antaa silloin tällöin. Meillä vie voiton basilika (namina), ja vehnäoras, muita kesto suosikkeja on porkkana (toinen poika tosin tekee siitä vaan raastetta :O) narskii palasiksi ja sylkee pois) ja kurkku.

Äänestä

herkkuihin kuuluu kurkku,tomaatti,vesimeloni ja mustikka..
banaanille ja lantulle irvistellään.. x)

Äänestä
  • Mun marsut rakastaa banaania! Vesimeloonia en ole koittanutkaan... x) Porkkana on inhokkiruoka.

    Äänestä

  • Tepa Ja Madde :D kirjoitti:

    Mun marsut rakastaa banaania! Vesimeloonia en ole koittanutkaan... x) Porkkana on inhokkiruoka.

    meilläki Papu joskus sylkäsee porkkana palan pois :D Ja tekee siitä ns. raastetta. Mutta yleensä ei sylkäise pois :))

    Äänestä

  • kaksimarsua kirjoitti:

    meilläki Papu joskus sylkäsee porkkana palan pois :D Ja tekee siitä ns. raastetta. Mutta yleensä ei sylkäise pois :))

    Meillä myös tekevät marsut tuota porkkanaraastetta. Tai oikeastaan vain silloin, kun en ole kuorinut porkkanaa. Eivät tykkää paljoa porkkanan kuoresta, niin sitten purasevat sellaisen kuoripalan, ja sylkevät ulos. Tekevät sitä niin kauan, että tulee sitä hyvää porkkanaa, ja sitten sen syövät. Aika siivotonta touhua se... :0

    Äänestä

miun marsujen herkkua on salaatti,paprika,kurkku,porkkana,lanttu jne...
kaikki ei tykkää tomaatista...jokaisella on oma herkkunsa joka on se paras herkku...!!!

Äänestä

olen huomannut, että kun ostin luomuporkkanoita niin itsekin niitä mielummin syön - ne on todella makeita. sitten on sellaisia ns. rehuporkkanoita, joita itsekään en syö edes keitossa. Ja marsuilla on samanlainen maku kuin emännällään. Eli luomua - ehdottomasti!

Äänestä
  • kurkusta,salaatista,vesimelonista, en muista muita. mut inhokki on tomaatti!

    Äänestä

meillä kukkakaali on herkkua :) kurkku myös

Äänestä

marsuni rakastaa yli kaiken kurkusta, heinästä ja ulkoa saamasta ruohosta. (sitten kun sitä alkaa ulkona kasvamaan). Tai no marsuni syö oikeastaan kaikkea terveellistä mitä vaan eteensä saa. :)

Äänestä

Omat tyttömaasuni Tuisku ja Pilvi pitävät erityisesti speltinjyvistä,minitomaateista ja ulkoheinästä.
Lisäksi Tuisku syö mielellään omenaa ,johon pilvi ei koske..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meillä,, kirjoitti:

ehdottomasti vesimeloni ja banaani! Kysyn vielä varmuuden vuoksi, saako marsuille antaa kyseisiä herkkuja? (tietinkin vain kohtuudella) marsumme kun niin tykkää vesimelonista ja banaanista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu