Torikahvila

Valmistuu heinäkuussa ja Ankkurin mukaan yrittäjäkin on jo valmiina,kahden sijasta vain yksi.
Alusta lähtien sitä on räätälöity ko.yritykselle, onko yrittäjiä edes kilpailutettu, onhan Kotkassa monta muutakin ravintola-alan yrittäjää.
71053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tämä oli Kokoomuksen takaoven kautta hoitama juttu, että se siitä sdp:n ylivallasta ja siitä että sdp ei muka ajattele kaikkia Kotkalaisia. SDP halusi avoimen kilpailuttamisen, mutta kokoomus hoiti asian hiljaa ja salaa.

Äänestä
  • Semmosta on politiikkaa: "saatte sitä jos me saada tätä"

    Äänestä

alusta asti "rätylöity" yhdelle yritykselle.

Äänestä

Kuulostaa juuri tyypilliseltä kotkalaispoliitikkojen puuhastelulta! Merimuseohankekin kilpailutettiin, muttei valittu halvinta...

Äänestä
  • Lemcon ja Oka rakentavat nykyään Kotkassa melkein kaikki isot projektit.

    Äänestä

  • Ikinä ei kannata valita halvinta,koska sillä ei saa kuin paskaa...

    Äänestä

0,7 milj. euroa, kuka vetää välistä omakotitalon kokoisesta rakennuksesta suuren summan?
OKA rakentaa ja ravintolayrittäjä valittu jo etukäteen, eikö kunnan hankeissa pitäisi pitää tarjouskilpailu?
Kaiken lisäksi täysin turha rakennus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksajien rahoilla kirjoitti:

Valmistuu heinäkuussa ja Ankkurin mukaan yrittäjäkin on jo valmiina,kahden sijasta vain yksi.
Alusta lähtien sitä on räätälöity ko.yritykselle, onko yrittäjiä edes kilpailutettu, onhan Kotkassa monta muutakin ravintola-alan yrittäjää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu