Bertoian tuolin entisöinti/korjaus?

Teräslankatuoli

Minulla on vanha valkoinen Bertoian teräslankatuoli, jonka valkoinen muovipinnoite/maali on alkanut lohkeilla ja tumma teräs tulla alta esiin. Mielestäni tuoli näyttäisi paremmalta ilman tuota valkoista päällystettä mutta voiko sitä repiä pois noin vain, ja pitääkö tuoli sen jälkeen jotenkin suojata? LÖytyyköhän Suomesta ketään entisöijää tms. joka osaisi auttaa terästuolin fiksaamisessa?

2

1826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruihtaaja

      vois olla parasta viedä se hiekkapuhallukseen ja maalaukseen, mutta pitää varmistaa, että kaverit osaa asiansa eli puhaltajan pitää olla todella varovainen, jotta hitsaukset ei irtoa ja maalaajan pitää osata hommansa.

    • kysyväkö

      Mulla on myös tullainen valkoinen tuoli, jonka löysin pari vuotta sitten jätelavalta. Löysin tän sun viestin just sattumalta kun itsekin haen entisöijää tälle. Joku suositteli mulle Verhoiluliike A.Tapaninen Oy:ta 09-1461225

      He ovat kuulemma tehneet enemmänkin näitä hommia. Itse yritän kuitenkin etsiä vielä täältä tampereelta jonkin entisöijän. Jos haluat myydä tuoliasi niin mulla voisi olla kiinnostusta. =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      182
      6604
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1824
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1598
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1320
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1029
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      41
      985
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      952
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      879
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      248
      871
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      839
    Aihe