Kiire

NoOneElse

Kannattaako ostaa korealaisia renkaita kesärenkaiksi? Onko ne ajettavuudeltaan turvallisia, vai vaikuttaako ohjattavuuteen. tiedoos olisi parikin rengassarjaa, jotka saisi edullisesti alle, mutta kun aiemmin on aina joku muu hoitanut rengasvalinnat, en tiedä mitä kesärenkaalta tulee vaatia. pitäisikö suoraan ostaa Michelinit tai Nokialaiset, jotka jonkun satasen kalliimpia? Maanantaina tarkoitus laitattaa alle. Vähän myöhäiseksi mennyt asia.

4

749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on koreasta.

      Pari kesää ollut alla Kumho KH 11 Ecsta (195/65R15). Ne on hiljaisemmat kuin edelliset Good Yearit ja pehmeämmät, mikä vaikuttanee myös siihen, että ne kuluvat mielestäni tavallista nopeammin.
      Muuten ihan kelvolliset renkaat tavalliselle pulliaiselle.
      Mutta jos pitää ajaa joka päivä 120 sadekelillä motarilla, niin silloin pitää tietysti jotkut Aquatrekit laittaa alle.
      Talvirenkaina korealaiset ovat ihan toimivia ainakin tässä etelä-rannikolla.

    • Pylpyrät

      Alla oli ennen vakiorenkaat (Michelin) kunnes ostin matalaprofiilirenkaat - kuvittelin, että rengasäänet, vetely urissa jne pahenisivat eksponentiaalisesti, mutta jostain syystä rengasäänet hiljenivät ja auto on KAIKIN PUOLIN paljon parempi ajaa - uusina renkaina matalaprofiiliset Aurorat (korealaiset)

      Itse olin positiivisesti erittäin yllättynyt!! suosittelen

    • Hankook on varsin hyvä rengas, erittäin hyvä hintaansa nähden, joskaanei ole aivan Nokialaisen tasolla. Ei tosin jää kauas tästä. hita laatu suhde suorastaan erinomainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5217
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3382
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      91
      3214
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      39
      2839
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1837
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1570
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1555
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1416
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      122
      1212
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1139
    Aihe