palsta

Pidettäiskö palsta puhtaana tästälähtien?Rupee minuakin kyrsimään, kun yhteen henkilöön kohdistuu kaikki haukut ja ilman syytä.
Taidan tehdä tästä edes niin, että kopioin kaiken realniina kohtaan tehdyt vittuilut ja laitan kiltisti kaiken ylläpidolle.
12793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

laitat!!

Äänestä

Elä turhaan kopio vaan klikkaa tuota "ilmoita asiattomasta viestistä" kohtaa... se on ihan sitä varten tällä palstalla..

Äänestä

Heippa Ninni! Oletko juuri nyt lenkillä, uimassa ja aerobicissä ja päästitkö sivupersoonasi kirjoittelemaan nettiin? Jos minulla olisi noin paljon sivupersoonia niin keksisin heille kyllä muutakin tekemistä kuin netissä notkumista: talon siivous, pyykinpesu, haravointi...

Äänestä
  • Yksi jo:)

    Äänestä

  • Vestisi on ylläpidon tiedossa.

    Äänestä

Ei ihan aiheetonta, laitoin tästä kyllä ilmoituksen ylläpidollekin, mutta ettei nyt ihan pidetä realniina syyttömänä niin lainaus tuolta gallupista...

ihme LEHMÄ olet
Kirjoittanut: realniina 15.4.2007 klo 16.09


Haista kuule oma persreikäs vaan ja nuole ne sormes sen jälkeen, sitähän sinä siellä teet.Vitun LEHMÄ.

IP.si on yllä pidolla.Siinäs saat sitten haistatella heille oman elimesi maut, kun sitä niin tykkäät tehdä.

Äänestä

Kyllä näillä keskustelufoorumeilla on ollut ja tulee aina olemaan tyyppejä, jotka vaan haluaa naljailla, provosoida ja v***lla muille.

Ite oon ottanut ainakin sen linjan, että ignore. En vastaile enkä kommentoi enkä ainakaan provosoidu näiden tyyppien kirjoituksista.

Täällä on musta tosi kivoja ihmisiä, minä olen ainakin saanut asiallisia vastauksia ja tykkään käydä täällä lukemassa muiden juttuja ja itekin osallistua keskusteluihin. On vain satunnaista tämä meitsin olo täällä, kun on toi elämäkin ;)

Äänestä

yhtään mistä tässä nyt meuhkataan. Tarttis ilmeisesti lukea kaikki keskustelut läpi, että pääsisi jyvälle. Mutta enpä taida viitsiä.... toivottavasti asiat ratkeavat jotenkin.

Äänestä
  • olen aika ulkona tästä =O ...?

    Äänestä

vuoksi ilmoitat kaikki realniinan asiattomat viestit ylläpidolle?

Äänestä
  • asiattomuuksia, vaan vastaa v*ttuilijoille, tyhmille, pennuille
    ja muille täyttä ymmärrystä vaille oleville heidän ansaitsemallaan tavalla.
    Sehän nyt on sentään kohtuuus ;-)

    Aloittaja oli RN itse, kyllähän sen kuulee sävystä.

    Äänestä

on aika helppo kiertää kaukaa sellainen joka kirjoittaa tunnistettavalla nimellä. Miksi lukea jos ei tykkää? Toisaalta monasti avaan sellaisia joiden juttuja tykkään lukea vaikka aihe ei kiinnosta varsinaisesti kamalasti.

Ainahan täällä ollaan jonkun kimpussa ja härkkimässä tilaisuden tullen. Hauskoja lienee ne analyysit joita tehdään kirjoittajan persoonasta tekstin perusteella..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


puhtaaksi kirjoitti:

Pidettäiskö palsta puhtaana tästälähtien?Rupee minuakin kyrsimään, kun yhteen henkilöön kohdistuu kaikki haukut ja ilman syytä.
Taidan tehdä tästä edes niin, että kopioin kaiken realniina kohtaan tehdyt vittuilut ja laitan kiltisti kaiken ylläpidolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu