Neuvolassa meinasi, että voisin ottaa miehen matkaan np-ultraan. Oletteko muut ottaneet?
Mies matkaan?
Hopeso
9744
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tottakai otat miehesi mukaan ensimmäiseen ultraan, itselläni on ollut molemmissa ultrissa mies mukana. sitä kokemusta ei voi sanoin kertoa kun näkee oman pienokaisen:) onnea odotukseen
Jep kiitti...Joku vaan mulle sitä asiaa ihmetteli niin tuli vaan sellanen olo, et oonko yli-innokas jos otan miehenkin matkaan. Tuntuu tosiaan, et haluan ottaa miehen matkaan, et sillekki konkretisoituu tää homma :)
Mulla ei ollut mies mukana kun neuvolassa sanottiin että tutkimus tehdään alakautta ja se "jännitti" miestäni. Harmi juttu ettei tullut, sillä tutkimus tehtiinkin vatsan päältä... Silloin viikkoja kuukautisista laskettuna 12 4, mutta ultran mukaan 11 5.
Joo tietty mies mukaan kaikkiin ultriin! Muuten en neuvolaan jaksanut miestä raahata, mutta noihin ehdottomasti. Olihan se molemmille kiva nähdä se pienokainen heilumassa masussa.
mies mukaan vain ultraan yhteinen asiahan se on itseltäni ulraa yritettiin vatsan päältä mut otettiin myös alakautta ku sillon näky paremmin ja saatiin selvemmät kuvatki ja onhan miehesi paikatki nähnyt useaan kertaan:9
Mulle sanottiin paperilla että np-ultra tehdään emättimen kautta, mutta kun soitin Naistenklinikalle niin sanoivat että lopuksi katsotaan myös vatsan läpi, ja miehen voi pyytää sisään vasta siinä vaiheessa, jos tuntuu jotenkin kiusalliselta siinä ekassa vaiheessa. Tein näin (häveliäs kun olen) ja sikiö näkyi itse asiassa paremmin vatsan läpi, joten mieskin oli tosi tyytyväinen järjestelyyn.
Kiitoksia vastauksista...luulisinpa, että meitä ei haittaa vaikka tehtäisiinkin alakautta. Eiköhän se mies jo tosiaan ole nähnyt alapään aikasemminkin jos lapsi ollaan saatu aikaseks, heh :)Hyvää odotusta kaikille ja jännittää kyllä jo kovasti tuo ultra ku jotenkin vielä sellanen fiilis, et jos siel ei olekaan mitään lasta?!? Onhan sekin toki mahdollista.
Meillä on ollut mukana joka ultrassa ja neuvolakäynneillä,yhtä lukuun ottamatta. Ja kovasti on tykännyt. Ja minusta tietty ollut mukavaa kun mies täysillä mukana:)
meillä ainakin on mies tulossa mukaan... On kuitenkin molemmille ensimmäinen lapsi niin on siitä niin innoissaan että ei laittanut yhtään vastaan kun kysyin.