Neuvolassa meinasi, että voisin ottaa miehen matkaan np-ultraan. Oletteko muut ottaneet?
Mies matkaan?
9
718
Vastaukset
- mariah 27+0
tottakai otat miehesi mukaan ensimmäiseen ultraan, itselläni on ollut molemmissa ultrissa mies mukana. sitä kokemusta ei voi sanoin kertoa kun näkee oman pienokaisen:) onnea odotukseen
- Hopeso
Jep kiitti...Joku vaan mulle sitä asiaa ihmetteli niin tuli vaan sellanen olo, et oonko yli-innokas jos otan miehenkin matkaan. Tuntuu tosiaan, et haluan ottaa miehen matkaan, et sillekki konkretisoituu tää homma :)
- ***
Mulla ei ollut mies mukana kun neuvolassa sanottiin että tutkimus tehdään alakautta ja se "jännitti" miestäni. Harmi juttu ettei tullut, sillä tutkimus tehtiinkin vatsan päältä... Silloin viikkoja kuukautisista laskettuna 12 4, mutta ultran mukaan 11 5.
- juuhtoki
Joo tietty mies mukaan kaikkiin ultriin! Muuten en neuvolaan jaksanut miestä raahata, mutta noihin ehdottomasti. Olihan se molemmille kiva nähdä se pienokainen heilumassa masussa.
- öööööö
mies mukaan vain ultraan yhteinen asiahan se on itseltäni ulraa yritettiin vatsan päältä mut otettiin myös alakautta ku sillon näky paremmin ja saatiin selvemmät kuvatki ja onhan miehesi paikatki nähnyt useaan kertaan:9
- osaksi aikaa
Mulle sanottiin paperilla että np-ultra tehdään emättimen kautta, mutta kun soitin Naistenklinikalle niin sanoivat että lopuksi katsotaan myös vatsan läpi, ja miehen voi pyytää sisään vasta siinä vaiheessa, jos tuntuu jotenkin kiusalliselta siinä ekassa vaiheessa. Tein näin (häveliäs kun olen) ja sikiö näkyi itse asiassa paremmin vatsan läpi, joten mieskin oli tosi tyytyväinen järjestelyyn.
- Hopeso
Kiitoksia vastauksista...luulisinpa, että meitä ei haittaa vaikka tehtäisiinkin alakautta. Eiköhän se mies jo tosiaan ole nähnyt alapään aikasemminkin jos lapsi ollaan saatu aikaseks, heh :)Hyvää odotusta kaikille ja jännittää kyllä jo kovasti tuo ultra ku jotenkin vielä sellanen fiilis, et jos siel ei olekaan mitään lasta?!? Onhan sekin toki mahdollista.
- mies mukaan:)
Meillä on ollut mukana joka ultrassa ja neuvolakäynneillä,yhtä lukuun ottamatta. Ja kovasti on tykännyt. Ja minusta tietty ollut mukavaa kun mies täysillä mukana:)
meillä ainakin on mies tulossa mukaan... On kuitenkin molemmille ensimmäinen lapsi niin on siitä niin innoissaan että ei laittanut yhtään vastaan kun kysyin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111635Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968831Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.104403Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka213954Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53861Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73646- 893610
Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle133440Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343222Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452415