Auttakaas pian!

Näyttöni oikeaan alalaitaan (sinne, missä ovat mm.
F-secure, kieliasetukset, kello jne)ilmestyi 3 kpl
"pikakuvakkeita" nimeltään "on line dialer". Miten
helekatissa ne saa POIS? Iso kiitos sille, joka
neuvoo.
4360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Riippuu vähän dialer ohjelmista, mutta kokeile klikata oikealla näppäimellä ja uninstall?! Ja joissain pitää lisäksi poistaa rekisteristä tiedot tai muuten putkahtaa koneen käynnistyksessä takaisin.

Menit sit surffailemaan härskeillä sivuilla:)

Äänestä
  • kerro mullekin ne härskit sivut!

    Äänestä

  • vau kirjoitti:

    kerro mullekin ne härskit sivut!

    Se dialer tuli todellakin härskin postikortin mukana, vaan onko sillä nyt mitään hevon merkitystä? Sain hyvät ohjeet ja nyt se on poistettu. Kiitos asiallisista
    ja muistakin "vihjeistä".

    Äänestä

Eikös kukaan kertonut, että kun menet Käynnistä-Suorita ja sinne msconfig, niin pääset valitsemaan, mitä ohjelmia haluat koneen avaavan käynnistäessä.
Muutenhan tuollaisia turhia tai asiattomia ohjelmia voi poistella moniakin teitä. Jos ei muuten lähde, niin regeditissä etsimällä ja poistamalla sieltä ne saa pois silmistä. Pitää vaan ottaa ensin rekisteri talteen kaiken varalta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hermo kirjoitti:

Näyttöni oikeaan alalaitaan (sinne, missä ovat mm.
F-secure, kieliasetukset, kello jne)ilmestyi 3 kpl
"pikakuvakkeita" nimeltään "on line dialer". Miten
helekatissa ne saa POIS? Iso kiitos sille, joka
neuvoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu