"Ellulle" uusi nimi

ja sitten upotus !!!
1562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

koska sen esikuva oli se alkuperäinen keskisiipirataslaiva Elias Lönnrot. Laiva seilasi aikoinaan Keurusselällä.
Miksi se pitäisi upottaa?
Se tuo näkyvyyttä harmaaseen Keuruun matkailuun. Oli laivan taloudellisuus niin tai näin, pitää pienen paikkakunnan panostaa johonkin millä pääsee julkisuuteen sekä saa laajempaa näkyvyyttä.
Miten itse kehittäisit Keuruun matkailutarjontaa?
Varmaankin tarjoilisit turiteille näitä?
Traktorimarsseja?
Lehmänlypsämistä?
Lannanheittoa?
Paskanluontia?
Naisten naurattamista?
Herrojen huijjaamista?
Pappatunturien päristelyä?
Huurupäässä sekoilua?
Vai jotain muuta yhtä idioottimaista koheltamista, jolla mielestäsi Keuruu pääsisi julkisuuteen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Uljas Lauri kirjoitti:

ja sitten upotus !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu