Suomalaisia

Mitä niitä on muita suomalaisia automerkkejä ku saab? onko seat??:D
41249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

suomalaista henkilöautomerkkiä ei käsittääkseni ole olemassa.

Lisenssillä Uudessakaupungissa on kyllä tehty muunmaalaisia automerkkejä, esim. juurikin Saabeja.

Lisäksi on tehty mm. Talbottia, Opel Calibraa ja Lada Samaraa, nykyisinkin vissiin tuotannossa Porsche.

Äänestä
  • Kahta possua on tehty.

    Toi espanjanihmeen kierroskone häviää ainakin suomalaisuudessa Saabille.

    Äänestä

olikos nimeltään Teijo?
olikos joskus Valmetin paku?

Äänestä

buumin ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dimple kirjoitti:

Mitä niitä on muita suomalaisia automerkkejä ku saab? onko seat??:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu