kosteantilan ovi 7x21

Tuli ongelma, oma moka. Pesuhuoneen ja wc:n välinen oviaukko tuli 700 kapeaksi ja nyt ei siihen löydy ovea vai löytyykö? Pitäisi olla kostean tilan ovi, varmaankin puinen ovi.Vinkkejä?
4967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rautakaupoista tai puutavaraliikkeistä löytyy massiivimäntyisiä peiliovia, koot 7-10*21. Käsittele pinnat sävytetyllä petsilakalla ja sillä siisti.

Äänestä

Mulla olis yksi ylimääräinen puinen kylppärin ovi mutta taisi olla 8x21... jos joku tarvii niin vinkkiä tänne

Äänestä

Jos kyse on uudesta talosta, voi tulla
ongelmia lopputarkastuksessa.
Talossa pitää olla yksi peseytymistila
johon on 9*21 ovi. Eli sinne pitää
päästä rullatuolilla.

Äänestä
  • Pesuhuoneeseen on kyllä 9x21 ovi eli kyllä rullatuolilla pääsee suihkuun jos on tarvis ja toinen vessakin löytyy samalla ovella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä ovi? kirjoitti:

Tuli ongelma, oma moka. Pesuhuoneen ja wc:n välinen oviaukko tuli 700 kapeaksi ja nyt ei siihen löydy ovea vai löytyykö? Pitäisi olla kostean tilan ovi, varmaankin puinen ovi.Vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu