Jaahas, että Jan Vapaavuoresta.
http://www.yle.fi/uutiset/taustat/linkitys/id58039.html
Uusi asunto- ja kaavoitusministeri
5
785
Vastaukset
- .......
syöjä.Pelottavaa.
- ainekset
Sipoon valtauksen kuvioista sais mielenkiintoisen,
vaikka MOT-lähetyksen. Onhan siinä supistu ja soiteltu näiden äijien kuppikunnan sisällä melkoisesti ja tietenkin on myös on pitänyt
ottaa yhteyksiä ulkomaailmaan punkkerista.
Voisin verrata suunnitelmaa suuren junaryöstön kaltaiseen tapahtumaan, siinä jäi saalis vain pienemmäksi, nyt tavoiteltuun nähden.
- aavistelija
Kylläpä on kovat aikeet Helsingillä ja samalla myös Vanhasella. Nyt Vapaavuori erosi kaupungin hallituksesta, mutta pysyy vauhdittajana valtuustossa jossa tämä prinsessa Keiteleestä johtaa sitä laumaa.Kova Sipoon syöjä hänkin, Raakel mummi.
Omituisinta tässä on se, että mistä saatiin kehitettyä semmoinen virka ja ministeri kuin asuntoministeri, jolle kuuluu kaavoituksetkin. Ja Jan-herra sille paikalle. Kyllä Helsingillä on nyt semmoinen porukka takanaan, että ne jyrää melkein miten tahtoo. Onko muulla Suomella mitään väliä?
Hyvä, että kepulaiset jätti sen vanhan horisijan kuntaministerin paikalta pois. Aika paha nainen on nykyinen uusikin kuntaministeri, Mari Kiviniemikin.- sonta
Mari Kiviniemikin, maalaisnainen Seinäjoelta, on niin helsikiläistä että. Itseasiassa tuo Helsinki on aivan muualta tulleiden johdettavissa. Eihän kaupungin valtuustossa montakaan stadilaista ole, vaan muun murteisia ihmisiä sieltä löytyy.
Mari K. on ollut tiukkana Sipoon osien liittämisestä Helsinkiin ja taustatukea saa yhä lisää nyt Vapaavuoresta vaikka niin jääviyttään mainostaakin. Kyllä on Pajus-pojalla mainiot apurit.
- sorkkarauta
Ja nyt Vapaavuoren paikalle Helsingin kaupuginhallitukseen uusi puh.joht. maanmittari Rihtniemi. Se on menoa se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1751939- 1711690
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691578Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241383Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys981325Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1531021Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731017- 99994
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr192925Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228846