Missäköhän on vika kun jos hikoiluttaa niin ainostaan selkä ja takapuoli tuntuu hikoilevan oikein kunnolla? Selän hikoilu nyt ei juuri haittaa, mutta on erittäin epämiellyttävää ja noloa kulkea kaupungilla kun perseen kohalla on märkä läntti...Perse tuppaa hikoilemaan koko ajan ja varsinkin jos juo kahvia. Ja se siis hikoaa koko matkalta eli vaon yläpäästä aina reikään asti :P
Onko jotain suuremmaltikin vialla vai onko kyseessä henk.koht ominaisuus johon auttaa vain talkki, viilentävät voiteet tai vastaavat? Entä mahtaako mahdolliset sisäiset peräpukamat vaikuttaa mitenkään hikoiluun? Talvisin ongelma on suht pieni koska ulkonakin on kylmä, mutta auta armias kun tulee kesä ja helteet..Auttakkee hyvät ihmiset. Kiitos.
Takapuolen voimakas hikoilu
8
4517
Vastaukset
- hmph
Jahas..ja taisi mennä väärään kategoriaan..
- ei kyllä ainakaan
voi vaikuttaa hikoiluun mitenkään. Ei tuolle todennäköisesti mitään voi. Toiset hikoilee kainaloista, toiset jaloista, toiset selästä ja takapuolesta... yksilöllistä eikä varmaan voi mitenkään sitä hikoilupaikkaa keinotekoisesti muuttaa.
- Anonyymi
ryyppää vähempi, niin ei muodostu sitä rapulahikkee sinne vakkoon.
- kun kävin
apteekista ostamassa bats geeliä ja varmuuden vuoksi otin absolut torria. Eipä hikoile persus enää ku sivals pikkasen geeliä :D AAMEN
- kemikaalia
Herkkään peräseutuun! Vaan pyyhi hiet puhtaalla paperilla hätätapauksessa ja käy suihkussa vapaailtanasi, ei saippuaa ja ole vähän aikaa alasti, ihosi varmasti kunnolla kuivuttuasi, laita sitten vaatteet! Kysy vaikka mineraalikiveä luonteistuotekaupasta ja kysy vaikuttaako mineraalikivi peräseudun herkkään ihoon? Olen lukenut muutamia ikäviä fistelijuttuja peräaukon yläpuolella ns. häntäluun alapuolelle. En osaa yhdistää, olisko hikoilulla merkitystä sinus pilat... en muista tarkkaan latinaa.
Tämä on siis mutu-tuntuma. Onko muilla vielä parempaa tietoa tai kokemuksia?
- Anonyymi
Minulla ainakin hikoilee usein
- Anonyymi
Olen pistänyt merkille myös pallihien. Onko tähän vaivaan mitään toimivaa ratkaisua, vai joudunko haistelen edelleen tuota hajua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen pistänyt merkille myös pallihien. Onko tähän vaivaan mitään toimivaa ratkaisua, vai joudunko haistelen edelleen tuota hajua?
Osta kaupasta vauvan talkkia, sitä voi tupsutella suruttomsti pehvan alueelle, ei maksa montaa euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413908Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3533027Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101665Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23821- 69793
- 44784