PORNO?

onks se normaalia, jos tällänen 13 vuotias tytöntyllerö kattoo pornoo, ja itsetyydyttää usein? oon jääny kaikkee sellasee koukkuun, kun kokeilin kavereitten kaa bestiksen synttäreille. katottii sellasii lehtii, mis makas alastomii naisia ja miehiä auton konepellin päällä jalat haarallaan. mitä teen, kun en haluu olla enää mikää pervopornofriikki. miten pääsen eroon pornosta?? en haluu olla enää sellanen alastonlehtien bongaaja!!!
92576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kierre, eikä siitä pääsekkään eroo ja kohta sitä löytää ittensä imuttamasta nettistä ilmasii videoit ;/

Äänestä

Älä anna idioottien pelotella. Pornon katsominen ja itsetyydyttäminen on täysin normaalia ja tervettä toimintaa. Kyse ei ole mistään "paheesta", josta pitäisi päästä eroon.

Äänestä

Musta pornon katselu ja siitä nauttiminen, sanoin kuin itsetyydytys on ihan ok. Itse olen nauttinut niistä 12 vuotiaasta saakka ja nyt olen 18v enkä ole mitenkään kyllästynyt niihin ja voin ihan hyvin. Kummastakin saa mukavia tuntemuksia ja elämään kivaa rentoutusta. Jatka sinäkin vaan ja nauti elämästäsi.

Äänestä

No ei siinä ole mitään pahaa, kunhan et anna sen sumentaa käsitystäsi seksuaalisuudesta, joka kyllä on tuossa iässä aika arassa vaiheessa. Kun pidät pornon erillään normaalista seksistä, niin mikäs siinä.

Porno on aikuisten satua, jos näin vois sanoa. Lavastettua. Itse en sitä kyllä tajua, mutta omat paheemme on meillä kaikilla..

Äänestä

Porno on surullinen asia, varsinkin lehdissä ja televisiossa. Oma ruumis on oma asia joka jaetaan vain sen ainoan oikean kanssa.
Suosittelen lukemaan aivan tavallisia nuortenlehtiä, katso jotain nuortendraamaa tai fantasiaelokuvasarjaa (Harry Pottereitakin suosittelen). Vältä lukemista, ohjelmia tai lehtiä jossa olisi seksuaalista jännitettä tai paljasta pintaa.
Juttele kavereiden kanssa muodista ja julkkiksista. Eli selkokielellä: Tee kaikenlaista, mutta vältä kaikkea pornoa. Ja katseet pois YouTubesta heti paikalla!

Äänestä
  • mä katsoin YouTubessa One Piecea oliko se pahaksi?

    Äänestä

Ihan normaalia tuo itsetyydytys ja muu :) Ei siitä tarvitse päästä eroon.. itsellänikin oli samoja ongelmia: yritin päästä siitä eron mutta koukkuun jäin.. =D Ei se ole pahe :D

Äänestä

porno ei oo hyväksyttävää kerta se on nii vääristynyttä! musta se on kamalaa saastuttavaa ja lisää likoille ja jätkille paineita. yritä OIKEESTI irti siitä ja ota tilalle iha normeja nuorten lehtiä! oo niin kiltti:)

kaikki hyväksyy sen siks ku kattoo sitä ite ja on jääny koukkuu, mut oikeesti, sit ku joskus elät ihanaa avioelämää oikean luotettavan puolison kans, ni se on mahtavaa ja oikeasti tervettä!

Äänestä
  • itsetyydytäminen ja samalla pornon kattelu tavalista se on NUorilla
    tavalista itse olen jäänyt koukkuun itse tyydytämiseen siitä tulee (ERÄÄNLAISTA) nautintoa
    Katsokaa sivu:www.vaestoliitto.fi/.../nuoret/?EVIEW=list&KEYWORD=14616&SINGLE_EMBED=27447

    siältä löytyy tiatoa ja vastauksia moniin kysymyksiin
    Siällä voi itse keskustella lääkärin kanssa
    HUOM(KIRJOITELLA)
    ITSETYYDYTYS jutuista
    Tiatoa kerakseen teille:)
    Meen nyt kirjoitelen myöhemmin
    MOIKKA
    Itsetyydytele rauhassa
    :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tydsykkä kirjoitti:

onks se normaalia, jos tällänen 13 vuotias tytöntyllerö kattoo pornoo, ja itsetyydyttää usein? oon jääny kaikkee sellasee koukkuun, kun kokeilin kavereitten kaa bestiksen synttäreille. katottii sellasii lehtii, mis makas alastomii naisia ja miehiä auton konepellin päällä jalat haarallaan. mitä teen, kun en haluu olla enää mikää pervopornofriikki. miten pääsen eroon pornosta?? en haluu olla enää sellanen alastonlehtien bongaaja!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu