...myöhästyin n.tunnin, ehä mää tienny mistään aikarajoista. No en ois halunnukkaan minnekkään päästä opiskelee.
Piti hakee mutta....
mvvmvvmvv
3415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
epätoivon valtaan. Yhteishaku on myös ensi vuonna. Yksi vuosi sinne tänne, senhän voi käyttää vaikka valmistautumiseen. Tai, yritä saada jostain töitä.. Joihinkin koulutusohjelmiin voi hakea kaksi kertaa vuodessa.
Sitä paitsi, jos motivaatiota ei ole, ei silloin pidäkään lähteä opiskelemaan. Opintotukikuukaudet kuluu ja papereihin tulee merkintä keskeyttämisestä.
Tuttu tunne. Viime vuonna kävi mulle samoin. Myöhästyin parilla tunnilla. Tänä vuonna olin viisaampi ja hain heti ensimmäisenä päivänä ja olin ottanut aikaisin asioista selvää.
Mutta tuleehan se syksyn hakukin tai odottelet kiltisti vuoden viisaana oppineena kuin minäkin.
Kaikkiin paikkoihin ei välttämättä saada riittävästi opiskelijoita, joten odota elokuuta ja täydennyshakua!