Hei!
Olen yrittanyt parantaa kondyloomaa ikuisuuden tuloksetta. Onko kunaan kokeillut vaihtoehtoisia hoitokeinoja?
KOndylooman hoitoon
10
5466
Vastaukset
- terveysviranomainen
Sen verran vakavasta asiasta kondyloomassa on kyse, että leikittely uskomushoidoilla olisi edesvastuutonta.
- Maikkuz
No se ei itsessaan kylla ole tappava, vaan jos siita kehittyy eika suerale kohtua. Mulla on ollu taa jo ikuisuuden, etta jos menisit haukkaileen muiden kakkuja.
- otsooni
Maikkuz kirjoitti:
No se ei itsessaan kylla ole tappava, vaan jos siita kehittyy eika suerale kohtua. Mulla on ollu taa jo ikuisuuden, etta jos menisit haukkaileen muiden kakkuja.
Joskus ihan muussa yhteydessä etsin tietoa otsonoiduista öljyistä. Niitä on menestyksellä käytetty myös kondylooman hoidossa. Kattava artikkeli tehdyistä tutkimuksista löytyy tuolta:
http://www.otsoniterapia.net/taudit/oljyt.pdf
- kaunis bodari poika
osta twinlabin monivitamiini tabuja sekä saman sarjan b-50 kapseleita sekä c-vitamiinia 2000mg vrk ubikinonia 35 mg vrk ja sinkkiä 50 mg 3 kk ajan niin ei ainakaan pahenna
- Nimetön
mulla on ihan sama ongelma..
satutko tietämään paljon nestetyppijäädytys maksaa?olis kiva tietää :)- neitonenheh
tietääkö joku nestetyppijäädytyksen hinnoista mitään?
- Terveenä jo kauan
Ainakin vastustuskykyä auttaa Bio-selen Zink , mulla lähti kondylooma sillä pois. Monivitamiineja kannattaa käyttää myös. Virukset on vastustuskykyasia, mulla ei yleensä lääkkeet auta vaan luontaiskeinot.
- miten totesit
Miten käytännössä varmistuit siitä, että kondylooman häviämisen syy olivat ostamasi valmisteet eikä esimerkiksi ajan kuluminen? Monilla ihmisillä elimistö itse voittaa viruksen hoidoista riippumatta.
Toisaalta monilla virus pysyy mutta muuttuu oirettomaksi, mikä on tietysti ikävää.
- Peroxide30-35%
Peroxidi 30-35% Tiputa tippa 1xpäivässä tai kostuta vanupuikolla. Pinta kuivuu kerroksittain. Raaputa kuivunut pinta (älä verille) lisää tippa. Hoito kestää noin 1-2 viikkoa.
Kondyline (reseptilääke) ei vaikuttanut syylään mitenkään.
Apteekista saa tosin vain lupaa vastaan hydrogen peroxidia 30% huikeaan hintaan. Kemian alan liikkeistä saa samaa tavaraa 20-30€ / litra.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4903373Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1602400- 1352212
Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71695Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel371685Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2131446Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1811444Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien171317- 91222
- 571146