Nukkapähkämöä siemenestä

Hei, vieläkö kannattaa kylvää ja esikasvattaa lampaankorvaa eli nukkapähkämöä, jotta saisi sen tänä vuonna puutarhaan (Espoo). Onko helppo vai vaikea? Runsas kasvu vai niukka? Niksejä kaivataan.
1300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse en ole koskaan kasvattanut niitä siemenistä,mutta ainakin ulkona ne siementää helposti ja ympärillä on paljon taimia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


riikkariikka kirjoitti:

Hei, vieläkö kannattaa kylvää ja esikasvattaa lampaankorvaa eli nukkapähkämöä, jotta saisi sen tänä vuonna puutarhaan (Espoo). Onko helppo vai vaikea? Runsas kasvu vai niukka? Niksejä kaivataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu