stronghold matolääke

pukke

Minkä hintaista tuo iholle siveltävä Stronghold -matolääke on?

13

32068

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janhenia

      saat hinnan selville, kun soitat eläinlääkärille suoraan sillä stronghold on resepti-lääke ja hinta vaihtelee eläinlääkäreittäin ja kissan painon mukaan.

    • Markus

      Stronghold ei tehoa kissan madoista kuin suolinkaisiin. Profender on yhtä helppo laittaa, mutta on matojen suhteen paljon laajakirjoisempi tehoten myös heisimatoihin. Sekin on tosin reseptilääke.

      • Anonyymi

        Stronhold plus tehoaa


    • Hauvelin omistaja Oulusta

      Ostimme oululaiselta eläinlääkäriasemalta Stronghold lääkettä koirallemme eläinlääkärin määräyksestä. Lääkepaketissa oli 3 ampullia, mutta vastaanottovirkailija otti yhden ampullin lääkepaketista pois. Ilmeisesti hän otti hinnan kuitenkin kolmesta lääkkeestä vaikka saimme siis vain 2 ampullia. Mainitsimme asiasta hänelle, mutta hän ei ollut ymmärtävinään asiaa. Ajattelimme, että sen yhden ampullin hinta on varmaankin hyvitetty, mutta kun tarkistin kotona kuittia, hinta oli otettu kolmesta ja me saimme siis 2 ampullia. Maksoimme siis kahdesta ampullista 47,50 euroa, mutta uskoakseni se on kolmen ampullin hinta. Kysyisinkin nyt kaikilta vielä, että mitä olette maksaneet Stronhold ampulleista?? En aio jättää asiaa tähän, mikäli meitä on huijattu. Lääke on siis todella kallis (23,75/ampulli), vaikka tietenkin olen valmis maksamaan koirani hyvinvoinnin vuoksi sen, mutta en tietenkään väärää hintaa.

      Laskussa luki Stronghold 240 mg 3 x 2 ml,mutta saimme siis vain 2 ampullia ja hinta niistä oli 47,50 euroa.

      • oululainen vaan

        Meillä maksoi (Oulun yliopiston apteekista) 3 x 120 mg (2 ml) Strongholdia noin 45 euroa.

        Teillä on kuitenkin vaikuttavaa ainetta tuplamäärä, joten tuleekin mieleen olisiko lasku kuitenkin oikein?


      • mijo

        Ainakin Yliopiston Apteekissa hinta on 50,92euroa,
        (stronghold 240mg 2,0mlX3 vet).


      • mä vaan
        mijo kirjoitti:

        Ainakin Yliopiston Apteekissa hinta on 50,92euroa,
        (stronghold 240mg 2,0mlX3 vet).

        strong hold yli 7,5kg kisuille noin 30€
        ja alle 2.5kg kisuille 18€

        että hinnat vissiin vaihtelee ja yliopisto ottaa hyvät katteet:)


      • erja

        Strongholdia YKSI ampulla maksoi kuusamossa 11 euroa (tietty sitten erikseen siihen lisättiin eläinlääkärin palkkio, mutta pelkkää lääkettä yksi ampulli 11 euroa)


      • jason2mg

        5e kpl


    • lllllllll

      Meillä maksoi yksi ampulli 15kg koiralle 15€.
      Suoraan kunnaneläinlääkäriltä.

    • raija1

      2kk.n annos maksoi 66 ja jotain.

    • Feelix

      Stronghold 12 kpl pakkaus , max 7,5 kg kissalle maksoi 72 e , tilasin Australiasta , ei tarvitse lääk.määräystä, free postikulut. DISCOUNT PET MEDICATION . Eli 6 e kpl, aikamoinen säästö.

    • Anonyymi

      26 € ,3 pipettiä....ell reseptin kanssa n.39 €

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3990
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      196
      3275
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3006
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      76
      2657
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      379
      2398
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      181
      2072
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      36
      1576
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1408
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1392
    Aihe