mikä meillä elämässä on hyvin? Mitä me arvostamme? Mitä toivomme elämältä?
me nelikymppiset
rva40
6629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on työpaikka, perhe, asunto, ystäviä, harrastuksia ja terveyskin on vielä tallessa..
eli toisella pyyhkii hyvin, toisella sama asia mättää.
Perhe, työpaikka elämä yleensäki. Lapset alkaa olla sen ikäsiä että omaa aikaakin alkaa olla jo runsaasti käytettävissä. Nythän se elämä on mallillaan. Eläkepäiviä ootellessa vielä parikymmentä vuotta. Ihanaa kesä tulee :)
kuhan roppa ei anna periks tänä kiireisenä aikana. Aina pitäs olla kaikkia ja lissää haalia vaikkei se onnelliseks tee,(miun mielestä) Ku vaan pysyis terveenä siihen eläkkeeseen asti. Ei ku terveyttä kaikille ja oikeen palijo haleja ja naurua tähä totiseen taivallukseen. Tsemppiä nelikymppiset... :) (Elekääkä nii otta rutussa menkö aina.)
se se alkaa temppuilemaan. Kolotusta,näkö huononee, alkoholia ei kestä kuten ennen...
mutta ei välitetä!
Se mun 40-50 vuodet. Tyttö oli vielä juuri syntynyt kun täytin 40. Poika oli oikeen hyvä isoveli, ei koskaan kovin kade.
Ihan kivaa se oli. Nyt kun muistelen lomia ja katselen vanhoja videoita ihan hauskaa oli.
Tosin lapset ei muista noista ekoista lomista ollenkaan mitään, täytyy käydä samat paikat uudestaan.
Take care.