Teenkö oikein kun

parantamaan itsesäni Alkoholistin sairastuttamana puolisona.

Olen menossa hoitoon Goaan.

Olen raha-asiani kuitenkin liikemiehenä hoitanut kohtuullisesti.

Joten minulla on käytössä 130 000 Euroa rahaa.

Goan matka neljälle kolmen kuukauden hoitoon ei olisi kuin 1500 euroa per henkilö.

eli 6000 euroa. Joten saisin oman tukiryhmän mukaan, ja auttaisin myös muita joiden elämää olen mysö sotkenut juodessani.


Vai kannattaiskiko lähteä vain yksin.
Ja säästää rahaa tulevaisuudelle.
6419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onko alkoholilla olemassa ongelmakäyttöäkin??

En usko. Kysy vaikka palstan neroilta.

Äänestä
  • Tällä palstalla alkoholin haittoja ei ole juuri koitettu peitellä muuta kuin yksittäisten henkilöiden toimesta. Alkoholin liikakäytön vaarat ovat kokonaisuutena tulleet hyvin esille kunhan hieman jaksaa keskittyä lukemaansa. Mutta kannabishaittoja täällä kyllä edelleen tarpeettomasti paisutellaan ja suoranaisesti valehdellaan, kuten THC:n kertyminen aivoihin, mikä on niin totaalinen kannabismyytti kuin vain mahdollista.

    Äänestä

"Jaettu ilo - kaksinkertainen ilo"

Voithan myös kolmen kumppanin sijaan ottaa yhden ja säästää näin. Tosin eihän sinulla rahasta ole puutetta.

Lähde vain porukalla rentoutumaan. Kelpaisi minullekin.

Äänestä
  • minun seksikumppaneita ja läheisriippuvaisia.
    Yksi lapsi on 15 vuotias, no häneen en ole onneksi sotkeentunut seksuaalisesti.

    Eli ikäjakauma 15, 44, 40, 19.

    Lapsen mielellään jättäisin ainakin pois.
    Nuo naiset mielellään veisin molemmat.
    Tehköön siellä sitten mitä tahtovat.

    Äänestä

...yksin. Voit miettia rauhassa elamaasi ja juomistasi ilman hairiotekijoita. Jos lahdet neljan porukalla, se voi menna enemman lomailuksi kuin kunnon hoidoksi ja luulen, etta hengellisyys jaisi vahemmalle.

Äänestä
  • Koska he saattaisivat juoda edelleen ja vetää minuakin mukaansa.

    Samten heidän läsnäolo muistuttaisi entisistä ajoista koko ajan.

    Tunnekoukut ja muu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olen lähdössä kirjoitti:

parantamaan itsesäni Alkoholistin sairastuttamana puolisona.

Olen menossa hoitoon Goaan.

Olen raha-asiani kuitenkin liikemiehenä hoitanut kohtuullisesti.

Joten minulla on käytössä 130 000 Euroa rahaa.

Goan matka neljälle kolmen kuukauden hoitoon ei olisi kuin 1500 euroa per henkilö.

eli 6000 euroa. Joten saisin oman tukiryhmän mukaan, ja auttaisin myös muita joiden elämää olen mysö sotkenut juodessani.


Vai kannattaiskiko lähteä vain yksin.
Ja säästää rahaa tulevaisuudelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu