Kertokaas paikalliset, kun MOL:n sivuja seuranneena ihmettelen, että miksi sinne koko ajan haetaan porukkaa? Onko palkat huonot vai k-päitä pomot vai onko konkkaan menossa? Vai onko niin hyvä mesta että laajentaa koko ajan ihan hulluna ja siksi tarvii lisää porukkaa?
Kyselee naapurikylän täti...
Kyselee naapurikylän täti...
Vastaukset 6
Vanhimmat
kesätuuraajia näytti olevan ko.paikkaan hakusessa muutama. Vai etkö päässyt sinne töihin ja olet katkera kyseiselle työnantajalle.
En ole huomannut että olisi ollut kokoajan hakusessa työntekijöitä.
MOL:in sivuja olen nyt reilun vuoden seuraillut, ja kyllä sinne aika taajaan haetaan. Anteeksi vaan jos joku ahdistui.
Kun luen tätä niin ihmettelen sitä, että oletteko kaikki siellä töissä/hakemassa töitä/pois lähteneet? Harvoin kukaan näitä huvikseen kirjoittelee. Yksi on yhtä mieltä toinen on toista, mutta olen tullut siihen johtopäätökseen että kaikilla on jotain tekemistä paikan kanssa, negatiivisessa tai positiivisessa mielessä? Mikä siellä sitten mättää tai on mättäämättä, kukaan sitä ei kerro. Joten on aika turha olettamuksia, vihjailuja tai huhuja tänne laittaa. Kahvilla voin käydä kaikesta huolimatta, palvelu on ollut aina ystävällistä ja pulla tuoretta :))
Samoin mulla kokemusta vaan kahvilla käymisestä ja patongin ostamisesta. Mutta kun taas hakivat henkilökuntaa, ajattelin vähän kysellä, onko kelläään tietoo. Kas kun olen vakituisessa työssä, jossa on jotakuinkin siedettävää, en uskalla riskeerata, että joutuisin johonkin h-esikartanoon... Pullapuodin pitäminen nimittäin kuulostaa hyvinkin eksoottiselta hommalta ;)
Työ kun työ, joillakin ei oo sitäkään. Mielummin leipomossa kun siivoomassa 6,50€/tunti
niin onhan siinä jotain, jos työnantaja ei saa työntekijöitä???? Sanokaa jos olen väärässä!