Tallinnan Stocka?

Miten teidän mielestänne Tallinnan Stockan hinnat ovat suhteessa hesan Stockaan? Onko se kuinka paljon halvempia vai aivan samoissa hinnoissa?

Ihmettelen kun jengi käy Tallinnan Prismoissa niin säntillisesti, että onko Prismojen hintaerot Suomeen nähden niin paljon edullisempia vai selittääkö ilmainen bussikuljetus Tallinnan Prismojen suosion Stockaan nähden?
51148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

prismassa enempi tilaa ja enemmän valikoimaa. Stokkalla useesti niin paljon väkeä ruoka- ja alko-osastolla ettei meinaa sekaan sopia. Ed. mainittujen tuotteiden hinnat suunnilleen samat kuin prismassa. Vaatteet yms. tuotteet suomen hinnoissa. Meikit, ainakin ne mitä ite ostan edullisempia kun suomessa.

Äänestä

No "Hullud Päevad" ainakin tekevät Tallinnan Stockasta aivan hullun paikan. Se on kuin nuijalla lyöty. Kassajonojen pituus kertoo suosiosta. Hintataso on jonkin verran edullisempi, kuin suomessa.

Ja ainakin alennusmyyntien loppuaikana, siellä voi tehdä todella edullisia löytöjä. Esim. Casan valmisverhot 5 €/2kpl tai t-paitoja 1,50 €/kpl. Suomen kanta-asiakaskortti käy siellä myös.

Viidennessä kerroksessa voi ruokailla myös suht edullisesti. Päivän keitto maksaa siellä tuoreen leivän/patongin ja yrttivoin kera 35 ekr (2,20€)

Äänestä
  • vasika praat/vasikkaa, Jaanalinnu /strutsi, täited vutt /täytetyt fasaanit. Ohje: viiriäistä punaviinikastikkeessa /Vutid veinikastmes, metsäsika/villisikaa vartaassa /Šašlõkk metssealihast

    Äänestä

  • löytöjä tsekkaan kirjoitti:

    vasika praat/vasikkaa, Jaanalinnu /strutsi, täited vutt /täytetyt fasaanit. Ohje: viiriäistä punaviinikastikkeessa /Vutid veinikastmes, metsäsika/villisikaa vartaassa /Šašlõkk metssealihast

    Onko Tallinan stockan ruokaosaston valikoima yhtä hyvä kuin Helsingissä? Entäs hintataso?

    Äänestä

Olen ostanut Tallinnan Stockalta vaatteita ja kenkiä. Huvikseni olen verrannut Hesan Stockan hintoja, jos on ollut sama tuote myynnissä.
Muutaman kerran samat kengät maksaneet 10-15 euroa vähemmän Tallinnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kanta-asiakas kirjoitti:

Miten teidän mielestänne Tallinnan Stockan hinnat ovat suhteessa hesan Stockaan? Onko se kuinka paljon halvempia vai aivan samoissa hinnoissa?

Ihmettelen kun jengi käy Tallinnan Prismoissa niin säntillisesti, että onko Prismojen hintaerot Suomeen nähden niin paljon edullisempia vai selittääkö ilmainen bussikuljetus Tallinnan Prismojen suosion Stockaan nähden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu